MojAndroid

V ďalšom pokračovaní nášho seriálu TOP 5 Android hry sa budeme venovať kategórii RPG (Role Playing Game), ktorá spomedzi mobilných hráčov naberá väčšiu obľubu. RPG hry na mobiloch bývajú spravidla jednoduchšie ako tie, ktoré nájdeme na tradičných počítačoch. V uplynulých rokoch sa však vypracovali po grafickej stránke a ponúkajú aj lepšie príbehy, prípadne prepracovanejšie možnosti ovládania. Dnes si vyberieme päť titulov, ktoré majú milióny fanúšikov.

Zenonia 5

Ak zrovna nie ste fanúšikovia RPG titulov s kreslenou jednoduchou grafikou, Zenonia 5 vás presvedčí o opaku. Najnovší diel hry je plný explózií, zbraní a rozkošných nepriateľov, ktorí vás privedú do hrobu ak si nebudete dávať pozor. Pri hraní sa prichytíte, ako dlhé hodiny mlátite na dotykové tlačidlo, ktoré slúži na boj. Hra sa zdá byť v prvých momentoch pomerne jednoduchá, no časom budete mať veľký problém s prechádzaním úrovní, čo možno trochu súvisí s freemium modelom.

Verzia: 1.2.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.7
Aktuálna cena: Zdarma

Dungeon Quest

Dungeon Quest sa radí do kategórie Dungeon Crawler a niektorí hráči ho prirovnávajú k veľmi osekanej verzii populárneho titulu Diablo. V hre máte možnosť vybrať si z niekoľko typov postáv a vašou úlohou je prebojovať si cestu naprieč mnohými temnicami ( dungeons ). Začínate prvým aktom na prvom poschodí a prejdením ďalších piatich, kde vás na konci čaká boss sa dostanete do aktu druhého. Zabíjaním rôznych nepriateľov získavate peniaze. zbrane alebo iné časti zbroje. Hra je veľmi zábavná s jednoduchou grafikou, avšak na mnohých miestach vás potrápi veľkým počtom nepriateľov.

Verzia: 3.0.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

Arcane Legends

Arcane Legends patrí medzi najlepšie RPG hry pre mobilné zariadenia a to v pravom slova zmysle. Namiesto grafiky inšpirovanej reálnym svetom sa autori hry rozhodli vytvoriť hru, ktorá akoby vyšla z dielne štúdia Disney. V Arcane Legends majú hráči na výber z niekoľkých hrdinov a vďaka online prepojeniu môžete plniť questy a zvyšovať svoju silu v spolupráci s miliónmi hráčov po celom svete. za questy dostávate skúsenosti a peniaze, ktoré môžete minúť na nákup silnejšieho vybavenia pre svoju postavu. Dostupné sú aj dungeony pre rôzne levely, určené pre farming. Arcane Legends je vysoko návykový tituly, ktorý sa postará o poriadnu dávku zábavy.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Pixel Dungeon

Pixel Dungeon si za svoj pomerne krátky pobyt v obchode Google Play vyslúžil veľký úspech svojim zaujímavým poňatím žánru. V tomto prípade nečakajte žiadne graficky prepracované postavy alebo svet. Celá hra je totižto v štýle starých pixelových hier a hoci sa zdá byť na prvý pohľad nezaujímavá, dobieha to svojou hratelnosťou. K popularite hry prispel aj fakt, že sa jedná o open source a celý zdrojový kód je dostupný na GitHube.

Verzia: 1.9.2a
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.2a
Aktuálna cena: Zdarma

Shadow Fight 2

Shadow Fight 2 je pokračovaním populárnej Facebook hry, ktorá si našla fanúšikovskú základňu s desiatkami miliónov hráčov. Hoci sa nejedná o pravú RPG hru svojho typu, no nachádzajú sa tu jej prvky, ako sú úrovne hráča, vylepšenie zbraní, schopností a iné. Shadow Fight je určený pre fanúšikov klasických bojových umení pre veľké množstvo rôznych techník boja.

Verzia: 1.9.35
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.35
Aktuálna cena: Zdarma

31.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+