MojAndroid

V našom seriáli TOP 5 Android hry sme si pre vás pripravili opäť výber zaujímavých Android hier z obchodu Play. Tentokrát sme vybrali najlepšie pretekárske tituly a veríme, že si na svoje príde každý fanúšik týchto hier. Ak máte aj vy dobrý tip na hru z tejto kategórie, respektíve máte návrh na ďalšiu kategóriu Top 5 Android hier,  neváhajte sa s nami o vaše myšlienky podeliť vo komentároch pod článkom.

Colin McRae Rally

Myslím, že väčšine vášnivých hráčov nie je tento titul neznámy. Hra, ktorá si získala státisíce, ak nie milióny, sŕdc po celom svete, sa s istým časovým rozdielom po desktopoch a konzolách dostala aj do obchodu Play, teda na platformu Android, kde vzbudila veľký záujem. A my sa pritom nemôžeme čudovať. Právom sa totiž radí aj do nášho výberu TOP pretekárskych hier a to hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je bezchybná grafika, tejto oblasti hry možno skutočne len veľmi ťažko vyčítať. Podobne je to aj s prispôsobením, veď jedinou podmienkou na to, aby ste hru dokázali na svojom smartfóne správne „rozbehať“, vám stačí Android vo verzii 3.0, resp. novšia verzia operačného systému so zeleným robotom. Kvitovať možno i ovládanie, či možnosti hrania. Colin McRae Rally ponúka azda vo všetkých oblastiach maximum, ktoré dnes možno dosiahnuť, určite by preto nemal chýbať v smartfóne každého milovníka pretekárskych hier.

Need for Speed™ Most Wanted

Need for Speed™ – herná séria, na ktorej vyrastala väčšina z nás – a nevravte mi, že nie! Hodiny strávené pri pretekaní sa so svojim vysneným autom na menej i viac náročných tratiach, množstvo rozbitých ovládačov, i radosť z výhry. Aj takto to vyzeralo v nejednej detskej izbe po príchode zo školy. Hoci by sme si pomysleli, že sláva Need for Speed™ za tie roky už pominula, opak je pravdou. Herná séria stále patrí medzi tie najobľúbenejšie a okrem desktopov, či herných konzol, aj v mobilných zariadeniach dosahuje vysoký počet zakúpení. Môže za to realistická fyzika pri ovládaní, krásna grafika, najlepšie automobily sveta,známe pretekárske okruhy a v neposlednom rade – počiatočná cena, ktorá nepresahuje 5 €. To je v porovnaní so sumami za konzolovú, respektíve desktopovú verziu bagateľ, i keď jedným dychom je nutné dodať, že v prípade smartfónu nedosiahnete taký herný zážitok, ako pri prvých spomínaných verziách.

Verzia: 1.3.103
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: 1.3.103
Aktuálna cena: 5,49 €

Earn to Die

Od realistických hier prejdime k tým menej realistickým – no rozhodne nie menej zaujímavým. Jedným z takýchto titulov je nepochybne aj Earn to Die, ktorý síce hru poňal v kreslenom štýle, v konečnom dôsledku tak pôsobí možno ešte zaujímavejšie, akoby sa mala čo najviac priblížiť skutočnosti. Napokon, aj tu nájdeme všetko, čo náročný hráč bude požadovať. A o čo vlastne v titule Earn to Die pôjde? Prestavte si situáciu, kedy so svojim štvorkolesovým tátošom uviaznete uprostred púšte plnej zombie, kde sa nemôžete spoliehať na pomoc niekoho iného. To rozhodne nie je závideniahodná situácia – no určite nie neriešiteľná. Napokon, stačí len naštartovať a vybrať sa na cestu. Silný stroj sa už postará o zvyšok špinavej práce. Čím viac sa vám pritom podarí chodiacich mŕtvoliek zabiť, tým viac možností naďalej vylepšovať svojho pomocníka získate. Viac o titule Earn to Die vám už napovie nižšie priložený trailer.

Verzia: 1.0.29
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.29
Aktuálna cena: Zdarma

Real Drift Car Racing

Rýchlym krokom sa presuňme už k štvrtému zaujímavému titulu z kategórie pretekárskych hier. Aj v tomto prípade pôjde o výnimočnú hru, ktorá síce čerpá námet z konkurenčných, no nie tak úspešných hier radiacich sa do tjeto kategórie. Jej názov je výstižný a presne opisuje to, ťo bude náplňou hrania – driftovať. Za šmyky bez nárazu pritom budete dostávať bonusové body, pričom, ako už iste tušíte, auto budete naďalej vylepšovať. Všetky možnosti vylepšenia, respektíve zmeny dopravného prostriedku, pritom budú závisieť len na vašej šikovnosti. Ak teda túžite po najvýkonnejšom tátoši s najlepšími kolesami, i dokonalým vzhľadom, potom nenechajte nič na náhodu a na každé kolo sa do detailov pripravte.

Verzia: 4.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7
Aktuálna cena: Zdarma

Riptide GP2

Na záver dnešného výberu sa presunieme z ciest na vodu. Aj tam totiž môžeme nájsť niekoľko relatívne podarených hier, no ako naše, tak i srdcia hráčov po celom svete si v prevažnej väčšine získal titul s názvom Riptide GP2. Dôvod je pritom jednoduchý, skvelá hrateľnosť skĺbená s peknou grafikou dodáva hre ten správny „šmrnc“, ktorý v mnohých ďalších prípadoch chýba. Opomenúť nemožno ani relatívne veľký výber kvalitných športových i rýchlostných člnov, ktoré sa vo väčšine prípadov parametrovo zhodujú s reálnymi loďami, svetoznáme preteky, čo takmer neobmedzené možnosti úpravy vášho plavidla. Medze sa nekladú ani v tomto prípade, každý hráč si preto môže svoju súťažnú loď zostrojiť podľa svojich vlastných predstáv, aj takýmto spôsobom sa teda vývojári snažia čo najviac priblížiť k svojej cieľovej skupine – a musíme podotknúť, že úspešne.

Verzia: 1.3.1
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: 1.3.1
Aktuálna cena: 1,99 €
26.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+