MojAndroid

V našom seriáli TOP 5 Android hry sme si pre vás pripravili opäť výber zaujímavých Android hier z obchodu Play. Tentokrát sme vybrali najlepšie tituly z kategórie hlavolamov a veríme, že si na svoje príde každý fanúšik týchto hier. Ak máte aj vy dobrý tip na hru z tejto kategórie, neváhajte sa s nami oň podeliť v komentároch pod článkom.

The Room Two

Ak vravíme o najlepších tituloch z kategórie hlavolamov, len ťažko by sme mohli začať iným titulom ako je The Room Two. Ide o vylepšené pokračovanie legendárnej The Room a podobne, ako tomu bolo v prvej časti hry, aj v tej druhej bude vašou úlohou sledovať stopu záhadných listov tajomného vedca, ktoré sú rozmiestnené po strašidelnom dome. Nebudete to mať také jednoduché, ako si možno myslíte, popri skúmaní listov totiž budete musieť riešiť množstvo hlavolamov a rébusov, ktoré vás výraznou mierou posunú k vytúženému cieľu, k rozuzleniu celého príbehu. Navyše, ako už iste tušíte, celý príbeh hry sa bude odohrávať v tmavých miestnostiach domu, v ktorom sa môžete spoliehať len na svoje schopnosti. The Room Two ponúka hráčovi skvelú hrateľnosť, výborné grafické 3D spracovanie, poriadnu dávky autenticity, ale aj prvky hororovej hry. Na svoje si tu prídu tak nielen milovníci záhad a hlavolamov, ale tiež hráči túžiaci po dávke dobrodružstva.

Verzia: 1.07
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.07
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: Zdarma

Prune

O tom, že ani v dnešnom výbere nebude núdza o kvalitné hry, vás presvedčí náš v poradí druhý, no nemenej zaujímavý titul. Minimalistická hra ladená do Material dizajnu s názvom Prune je síce jedným z najnovších titulov radiacich sa do kategórie hlavolamov, no už teraz nadchla tisíce hráčov po celom svete a ma výrazne nakročené do výberu najlepších Android hier za rok 2015. Cieľ hry je pritom veľmi jednoduchý, hráč bude musieť obrezávať, respektíve obsekávať stromy v hre tak, aby sa k nim dostalo ešte viac slnečného žiarenia a tie tak mohli prežiť. Dreviny tu budete zbavovať prebytočných a vyschnutých konárov, ktoré bránia zvyšku stromu v ďalšom raste. Pozor si ale budete musieť dať na to, ktorá časť stromu je skutočne vhodná na výrub, v opačnom prípade ho môžete zničiť celý. V titule poteší okrem nevšedného príbehu i relaxačnom podtóne tiež meditačná hudba, pri ktorej sa hráč dokáže úplne uvoľniť a „vypnúť“. Hoci si za hru budete musieť mierne priplatiť, veríme, že si nájde cestu aj do vášho Android zariadene.

Verzia: 1.0.61
Pôvodná cena: 4,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 1.0.61
Pôvodná cena: 4,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Monument Valley

Rýchlym krokom prejdime k ďalšiemu, tentokrát neporovnateľne známejšiemu titulu, ako tomu bolo v prípade predošlej hry. A opäť nás tu čaká pekné grafické spracovanie i jedinečný príbeh. V tomto prípade bude úlohou hráča viesť princeznú krajinou geometrických i architektonických skvostov, krajinou tajomných pamiatok i skrytých ciest, krajinou, kde na vás počas vašej cesty bude čakať množstvo optických ilúzií, ktoré dotvárajú dokonalý zážitok z hrania. Každý monument na hernom pláne je pritom jedinečný a nebude sa opakovať. Nájsť tu môžeme svetoznáme stavby, hrady, ale aj paláce.  Podľa slov vývojárov dosiahnete najlepší zážitok z hry Monument Valley v momente, keď si na svoju hlavu nasadíte slúchadlá. Ak vás titul zaujal, stiahnuť si ho môžete aj pomocou nášho nižšie priloženého odkazu. Vyčleniť si naň budete zo svojho Android zariadenia musieť asi 250 MB. Druhou podmienkou, ktorou je prítomnosť Androidu vo verzii 2.3.3 a vyššej, by pritom väčšina z vás mala prejsť bez akýchkoľvek problémov.

Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €
Verzia: 2.5.18
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: 2,99 €

Threes!

Zabudnúť nemožno ani na titul, ktorý spôsobil medzi milovníkmi logických titulov a hlavolamov pred istým časom doslova ošiaľ a hráči sa pretekali, kto v ňom dosiahne väčšie úspechy. Threes zaujme predovšetkýchm milovníkov matematiky a čísel, ale tým, že tu nenájdeme žiadne zákerné výpočtové spôsoby ani vysoké čísla, poslúži na precvičenie mozgových buniek zrejme každému. A o čo v tejto hre vlastne pôjde? Je to jednoduché. Vašou úlohou bude spájať dve alebo viacero číslic na dlaždiciach tak, aby vytvorili výsledok daný na dlaždici označenej zväčša najvyšším číslom. Pozor, nemusí to vždy platiť, preto nedajte na intuíciu a radšej sa o danom výsledku presvedčte výpočtom. Vyviesť z miery sa nenechajte ani tým, že niekedy stačí spojiť číslice rovnakej hodnoty, inokedy zasa pôjde o dlhší príklad, v ktorom musíte výsledok vyskladať z viacerých dlaždíc rôznych hodnôt. Isté je len jedno: kombinácia číslíc bude vždy vytvárať výsledok deliteľný troma. Hra Threes si našla cestu už do státisícov Android zariadení po celom svete, preto veríme, že zožne úspech aj medzi milovníkmi titulmi tohto typu na Slovensku.

Verzia: 1.3.6
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 3,38 €
Verzia: 1.3.6
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 3,38 €

Dark Echo

Ak túžite po titule, ktorý vám po zvukovej stránke poskytne absolútne maximum, potom zbystrite pozornosť. Práve Dark Echo totiž ponúka hráčovi dokonalý audio zážitok, navyše, ide aj o jednu z dôležitých súčastí hry. Hlavný hrdina titulu sa totiž ocitá uväznený v temnote, respektíve v neznámej miestnosti, odkiaľ nemá takmer žiadnu šancu ujsť. Práve v tom mu ale budete musieť pomôcť. Vo svojej predstave si pritom musíte vizualizovať zvuk, ktorý vytvoríte, a to z toho dôvodu, že zvuky, ktoré sa vám podarí vytvoriť, sa následne odrazia od prekážky, respektíve od predmetov rozmiestnených v temnote. Pomocou ozveny sa následne budete presúvať mapou tak, aby ste sa vyhli všetkým prekážkam. Prechádzajte cez celkovo až 80 mimoriadne náročných levelov, b ktorých budete bojovať o každú sekundu svojho života. Skúmajte, riešte hádanky, no čo je najdôležitejšie – prežite a dostaňte sa von z tajomného sveta.

 

Verzia: 1.3.2
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: 1,99 €
Verzia: 1.3.2
Pôvodná cena: 1,99 €
Aktuálna cena: 1,99 €
4.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+