MojAndroid

Benji Bananas

Prvým titulom v našom dnešnom výbere je zábavná hra Benji Bananas. Ide o veľmi zaujímavý titul s peknou kreslenou grafikou a zvukmi z džungle, ktoré výborne dotvárajú atmosféru hry. Niektoré grafické prvky sú pritom kreslené ručne a hre dodávajú veľmi zaujímavý vzhľad. Veľmi atraktívne je aj prostredie, ktoré sa v hre často mení, vďaka čomu vás hra neomrzí po vizuálnej stránke ani po dlhšej dobe hrania. V hre sa dostanete do džungle, starovekého chrámu či k vodopádom.

benji-bananas-1 benji-bananas-2

Hlavným cieľom je v hre pozbierať čo najviac banánov. Tých tu nájdete naozaj obrovské množstvo a zbierať ich budete pomocou opičky Benjiho. Ten sa pohybuje po džungli pomocou lán, lián či iných visiacich pomôcok, medzi ktorými narazíte aj na hadov. Okrem banánov budete zbierať aj čili papričky či iné ovocie, ktoré si budete šetriť a za ktoré si môžete kúpiť mnohé vylepšenia. Hranie môžete zjednodušiť použitím raketového pohonu na chrbte či inými vylepšeniami. Prispôsobiť si môžete aj samotného opičiaka, kúpiť mu môžete rôzne obleky a kostýmy. Hra je v obchode Play zadarmo, no obsahuje aj nákupy v aplikácii. Pomocou nich si môžete kúpiť niektoré vylepšenia skôr, ako na ne nazbierate dostatok ovocia.

Verzia: 1.35
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.35
Aktuálna cena: Zdarma

Family Guy: The Quest for Stuff

Ak patríte medzi fanúšikov kresleného seriálu Griffinovci (v originálnej verzii Family Guy), možno vás zaujme oficiálna hra k seriálu s názvom Family Guy: The Quest for Stuff. V hre sa ocitnete v roli nešťastníka Petera, ktorý pri súboji so sliepkou Ernie zničil celé svoje mesto Quahog. Našťastie, nič nie je stratené a vy môžete Peterovi pomôcť znovu postaviť obľúbené budovy v meste, pričom postupne sa doň budú vracať aj ďalšie populárne postavy zo seriálu.

family-guy-1 family-guy-2

Počas hrania budete plniť rôzne misie, za ktoré budete dostávať odmeny v podobe peňazí alebo rôznych predmetov. Tie budete potrebovať na splnenie ďalších misií, vďaka čomu je hra zaujímavejšia a zábavnejšia. Na začiatku bude v mestečku Quahog iba samotný Peter, no postupne sa budú objavovať aj ďalšie postavy vo svojich klasických úlohách. Príbeh hry je pritom vymyslený, no určite spoznáte niektoré obľúbené hlášky postáv. Množstvo z nich ste pritom nikdy nemali možnosť vidieť v seriáli a boli pripravené exkluzívne pre túto hru v spolupráci s autormi seriálu. Hra Family Guy je v obchode Play zadarmo, no ako to už býva zvykom, nájdeme tu nákupy v aplikácii. Tie vám môžu pomôcť napredovať rýchlejšie, no bez problémov sa zabavíte aj bez nutnosti investovania vlastných finančných prostriedkov.

Verzia: N/A
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Pôvodná cena: 5,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

Ice Age Adventures

Ďalším filmovým titulom v našom výbere je hra Ice Age Adventures. Tá je pokračovaním hry Ice Age Village a na mobilné zariadenia prináša ďalšie dobrodružstvá obľúbených zvieratiek z filmu Doba ľadová. Hra je pritom poskladaná z niekoľkých ďalších mini hier, pričom vaším primárnym cieľom bude pomocou Sida zachrániť svojich priateľov a znovu postaviť dedinu.

ice-age-adventures-1 ice-age-adventures-2

Hra je rozdelená na dve časti – v jednej budete budovať dedinu, stavať nové budovy a napredovať v príbehu hry. V druhej fáze hry budete zasa hľadať svojich priateľov, pričom sa dostanete na zaujímavé miesta. Preskúmate záhadnú džungľu a na opustenom ostrove sa stretnete aj s dinosaurami. Aby ste ale priniesli späť svojich priateľov, budete musieť splniť rôzne misie. Tie pozostávajú z klasických mini hier – niekedy nimi budú nekonečné behačky, pričom budete zbierať bobuľky, za ktoré si viete kúpiť vylepšenia a nové budovy do dediny. Inokedy budete riešiť jednoduché puzzle hry či iné hádanky, pomocou ktorých budete napredovať. Hoci je titul Ice Age Adventures v obchode Play zadarmo, aj v tomto prípade zohrávajú podstatnú úlohu nákupy v aplikácii, ktoré urýchlia inak pomerne pomalé napredovanie.

Verzia: 2.0.5e
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.5e
Aktuálna cena: Zdarma

Leo’s Fortune

V obchode Play sa prednedávnom objavila jedna z najkrajších hier, aké si môžete aktuálne zahrať na zariadení s Androidom. Ide o titul Leo’s Fortune, ktorý zožal obrovský úspech aj na platforme iOS. Napriek svojej vyššej cenovke je veľmi populárny a vyskúšať ho teraz môžete aj vy. V hre sa ocitnete v roli chlpatej postavičky Leonarda, ktorý patrí medzi tých najbrilantnejších vynálezcov. Jeho poklad bol však ukradnutý a s ním aj jeho celoživotné dielo. Preto mu musíte pomôcť odhaliť zlodejov a získať jeho poklad späť.

Leos-Fortune-screenshot-2 Leos-Fortune-screenshot-1

Hra ponúka naozaj nádhernú grafiku a výbornú hrateľnosť. Chlpatá gulička Leo bude napredovať množstvom náročných levelov, v ktorých sa budete musieť vyhýbať prekážkam a nepriateľom, no zároveň bude neraz potrebné zapojiť mozgové závity. Leo’s Fortune pritom neopakuje podobné tituly, ale prichádza s mnohými jedinečnými prvkami, ktoré spestrujú herný zážitok a z hry robia naozaj unikátne dielo. Pre nadšencov mobilných hier je pozitívna aj správa, že Leo’s Fortune môžete ovládať gamepadom. V budúcnosti zasa možno oceníme fakt, že vývojári prisľúbili aj verziu pre Android TV. V obchode Play stojí tento titul 4,49€, čo rozhodne nie je málo. Hru ale môžete vyskúšať a počas dvoch hodín ju vrátiť, ak vás nezaujme alebo sa vám bude zdať cenovka privysoká.

Verzia: Rôzne
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: Rôzne
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: 5,49 €

Walking Dead: Season 2

Fanúšikom seriálov o zombie apokalypse zrejme netreba predstavovať Walking Dead. Americký seriál si získal obrovské množstvo fanúšikov po celom svete, čo sa muselo odraziť aj v hernom priemysle. K dispozícii je teraz už druhá časť oficiálnej hry pre mobilné zariadenia s názvom Walking Dead: Season 2. Tá naväzuje na prvú časť a prináša niekoľko noviniek a pokračovanie zaujímavého a napínavého príbehu.

walking-dead2-1 walking-dead2-2

Hra pozostáva z piatich častí. Prvá je zadarmo, ďalšie dve je možné dokúpiť si priamo v aplikácii. Zvyšné dve budú prístupné neskôr v priebehu leta, no už teraz máte možnosť zahrať si napínavú hru vytvorenú podľa motívov úspešného seriálu. V hre sa opäť ocitnete v roli siroty Clementine, pričom priebeh hry je ovplyvnený rozhodnutiami, ktoré ste spravili v predchádzajúcej časti. Napredovanie je preto ovplyvnené aj tým, ako ste sa rozhodovali v minulosti, čo pridáva hre na zaujímavosti. Hra zaujme výborným grafickým spracovaním no aj veľmi kvalitným príbehom, ktorý vás dokáže naozaj pohltiť na dlhé hodiny. Ak obľubujete napätie a strach, ktoré vyvolával seriál Walking Dead, s  najväčšou pravdepodobnosťou si obľúbite aj toto skvelé herné spracovanie pre Android zariadenia.

Verzia: N/A
Pôvodná cena: 4,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Pôvodná cena: 4,99 €
Aktuálna cena: Zdarma

22.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+