MojAndroid

Počet Android hier v obchode Play sa každým dňom zvyšuje, a preto sme sa rozhodli, že vám prinesieme výber tých najlepších titulov z každej kategórie. Podobné výbery TOP 5 Android hry plánujeme publikovať v pravidelných intervaloch. Poslednú časť tohto seriálu sme venovali strategickým hrám a dnes pokračujeme s ďalšou veľmi populárnou témou, ktorou sú Hádanky a hlavolamy. Nižšie nájdete výber najlepších titulov z tejto kategórie.

Slovíčkarenie 2

Dvojka za názvom hry prezrádza, že ide o pokračovanie úspešnej hry Slovičkárenie. Tá má oproti ostatným hrám tohto typu veľkú výhodu, a síce, že je kompletne v slovenčine. Spájať teda nebudete anglické, či nemecké výrazy, ale slovenské slová, čo robí hru o poznanie jednoduchšou. Nezabúdajte však na fakt, že sa stále zaradzuje do kategórie hlavolamy, až taká jednoduchá teda nebude. Hrať môžete v dvoch módoch: single (sám), alebo multiplayer (proti reálnym hráčom. Pri hre si užijete množstvo zábavy a možno sa aj čo-to naučíte.

slov slov2

Verzia: 1.24
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.24
Aktuálna cena: Zdarma

Cut The Rope 2

Čo by to bol za výber, keby v ňom chýbala legendárna Cut The Rope? Táto hra sa navyše medzičasom dočkala aj svojho pokračovania, ktoré ponúka ešte viac možností a ešte pútavejší príbeh, ako tomu bolo v prvej časti. Vašou úlohou bude dostať k postavičke cukrovinky, ktoré visia na lanách.  Pritom však nesmiete zabúdať na fyziku – či už je to zemská príťažlivosť, alebo iné faktory ovplyvňujúce dopad cukrovinky, táto hra vám nedá spávať, dokiaľ ju neprejdete.

cut cut2

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

 

2048 Number puzzle game

Ako už z názvu vyplýva, v tomto prípade sa “pohráte” s číslami. Určite si nejeden z vás spomenie na malý plastový hlavolam, v ktorom ste mali poukladať čísla podľa poradia. Čosi podobné budete mať robiť aj v hre 2048, avšak čísla budete spájať do dlaždíc tak, aby spolu vytvorili výsledky. Čísla pritom budú po každom úspešnom uložení vyššie a vyššie, hra končí vtedy, keď sa vám podarí úspešne uložiť 2048 dlaždíc. Jednoduché? Zrejme ste ešte túto hru nehrali. Ak tomu tak skutočne tak je, rozhodne odporúčam túto chybu napraviť, veď hra má minimálne požiadavky, podporujú ju všetky zariadenia s OS Android vo verzii 2.2 +.

2048 20482

Verzia: 7.02
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 7.02
Aktuálna cena: Zdarma

Sudoku Free

Myslím, že je každému jasné, čo budete robiť. Sudoku Free nie je nič oné, ako klasické sudoku, ktoré mnohí z nás poznajú z klasickej papierovej podoby. Doba však ide dopredu, a tak si vašu obľúbenú hru náročnú na myslenie môžete zahrať už aj na vašom Android zariadení. Pre tých, ktorí zabudli na pravidlá len pripomeniem, že na začiatku je zadaná tabuľka o 9 stĺpcoch a 9 riadkoch, pričom je v nej predpísané určité množstvo číslic. Vašou úlohou bude dopĺňať čísla 1-9 tak, aby sa žiadne číslo v žiadnom riadku, stĺpci, tučne vyznačenom 3×3 štvorci neopakovalo.

sudoku sudoku2

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Frozen Free Fall

Klasická hra, ktorá nemôže chýbať v dnešnom výbere TOP hádaniek a hlavolamov. Cieľom je pospájať diamanty rovnakej farby a tvaru tak, aby sa navzájom “zrušili”.  Hra je vďaka 195 levelom poriadne dlhá, a tak sa o zábavu báť nemusíte. Frozen Free Fall pritom čerpá z úspešnej rozprávky Ľadové kráľovstvo, vďaka čomu si užijete aj pekné prostredie.

f

Verzia: 6.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

22.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+