MojAndroid

V dnešnom pokračovaní nášho seriálu TOP 5 Android hry sa znovu pozrieme na hry z kategórie Arkády a akčné. Takýmto hrám sme sa už venovali v minulosti trikrát, takže ak máte nejakého favorita, je možné, že sme ho už spomenuli v niektorom z predchádzajúcich dielov. Hry z tejto kategórie ale neustále pribúdajú a patria medzi najhranejšie tituly vôbec, čo je aj jeden z dôvodov, prečo sa k nim opäť vraciame. Veríme, že v našich výberoch nájdete aj svoje obľúbené tituly, prípadne môžete svoje námety zdieľať v diskusii pod článkom a my potom tieto hry zahrnieme do ďalšieho dielu.

Jetpack Joyride

Medzi jednu z najpopulárnejších hier v obchode Play patrí Jetpack Joyride. Ide o veľmi podarenú arkádu, ktorá vám pomôže odreagovať sa počas obednej prestávky, no zároveň je pri nej možné stráviť aj oveľa dlhšiu dobu. Ide totiž o návykovú hru s jednoduchým ovládaním, peknou grafikou a veľmi vydareným gameplayom. Je veľmi pravdepodobné, že o hre Jetpack Joyride ste už v minulosti počuli. Bolo by ale hriechom nezahrnúť ju do jedného z našich výberov, keďže v obchode Play má viac ako 50 miliónov stiahnutí a stále veľmi vysoké skóre 4,3 hviezdičky. Aj to svedčí o tom, aká je hra populárna. Na starosti ju má totiž štúdio Halfbrick Studios, ktoré stojí aj za extrémne populárnym titulom Fruit Ninja, ktorý patrí medzi tradičné hry spred niekoľkých rokov.

jetpack_joyride_1 jetpack_joyride_2

V hre sa ocitnete v koži Joina Berryho, ktorý sa vlámal do laboratória. Tam sa testujú moderné ruksaky s raketovým pohonom a jeden z nich sa rozhodol vyskúšať aj on sám. S jetpackom na chrbte začnete lietať po laboratóriu, zbierať mince a uhýbať sa prekážkam a zamestnancom laboratória, ktorí sa vás budú snažiť zostreliť pomocou laserov či iných nástrah. Ako to už v takýchto hrách býva zvykom, aj v tomto prípade zohrajú svoju úlohu nákupy v aplikácií. Z obchodu Play si ju ale môžete stiahnuť zadarmo a aj bez dodatočných poplatkov si ju môžete dosýta užiť.

Verzia: 1.10.3.480520
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.10.3.480520
Aktuálna cena: Zdarma

Modern Combat 5: Blackout

Jednou z najočakávanejších akčných hier tohto roku bol aj Modern Combat 5: Blackout. Ten je pokračovaním úspešnej série od štúdia Gameloft a trailery a obrázky z hry naznačovali, že pôjde o titul s doposiaľ najlepšou grafikou pre mobilné zariadenia vôbec. Hra priniesla zaujímavý príbeh, zdokonalené efekty, množstvo zbraní a prostredí, v ktorých bojujete proti nepriateľským jednotkám. Okrem toho zaujme hra aj veľmi podareným multiplayerom, ktorý sľubuje hodiny zábavy s priateľmi, ale aj neznámymi hráčmi z celého sveta.

Náš tip
RECENZIA | Modern Combat 5: Blackout – najlepšia FPS hra pre Android

Screenshot_2014-07-24-11-09-22 Screenshot_2014-07-24-11-10-34

Modern Combat 5 ponúka nové prostredia, v ktorých sa boje odohrávajú. Pútavý príbeh vás bude sprevádzať naprieč mnohými misiami, pričom dôležitou súčasťou hry je aj spolupráca so svojím tímom. Okrem toho budete postupom zdokonaľovať svoju výstroj a výzbroj, čo bude potrebné v ďalších misiách. Tie sú stále náročnejšie a nebezpečnejšie, takže bude potrebné použiť aj stratégie a plánovanie. Multiplayer je v tomto prípade na veľmi vysokej úrovni, pričom hrať môžete aj tímové súboje so svojimi priateľmi. Jediná nevýhoda je množstvo cheaterov, ktorí nedovolene vylepšujú svoje postavy. Cenovka 5,99€ za túto hru je pomerne vysoká, no ťažko nájsť v obchode Play titul, ktorý by si takúto cenu zaslúžil viac, ako práve Modern Combat 5. Výhodou je aspoň to, že táto cena je konečná a v hre nenájdete žiadne ďalšie nákupy či poplatky.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Smash Hit

Už niekoľkokrát sme mali možnosť presvedčiť sa, že popularita hry závisí aj od toho, aké má hra ovládanie. Komplikované stláčanie množstva ovládacích prvkov umiestnených na obrazovke obľubuje iba málokto. Titul Smash Hit je pravým opakom. Ide o podarenú hru s jednoduchým ovládaním, v ktorej jednoduchým dotykom strieľate guľôčky na okolité predmety. Tie sú zväčša vyrobené zo skla a vašou úlohou bude rozstreliť ich skôr, ako do nich narazíte.

smash-hit-2 smash-hit-3

Takýto herný princíp môže mať aj upokojujúci účinok, keďže rozbíjanie virtuálnych predmetov môže skutočne slúžiť na odreagovanie sa. Hra pritom pripomína nekonečné behačky, kde sa snažíte dostať čo najďalej. V úvodných fázach je pritom pomerne jednoduchá, no počet nábojov máte obmedzený. Zasiahnutím niekoľkých objektov v rade môžete získať silnejšiu zbraň s niekoľkonásobným účinkom. Aj v tomto prípade ale platí, že s nábojmi musíte šetriť a v niektorých prípadoch bude kľúčové trafiť niekoľko objektov jedným výstrelom. Vďaka tomu je hra pomerne náročná a je potrebné pri nej aj premýšľať. Oveľa dôležitejšie sú ale najmä reflexy a pohotové reakcie, no hra dokáže zároveň splniť relaxačný účel. V obchode Play ju pritom nájdete zadarmo a hoci ponúka nákupy v aplikácií, mali by ste sa bez nich bez problémov zaobísť.

Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

Swamp Attack

Jednou z populárnejších hier v poslednom období je aj titul Swamp Attack. Ten zaujme veľmi podareným gameplayom, zábavnou grafikou a zvukmi, no zároveň aj veľmi vysokou náročnosťou jednotlivých levelov. Možno aj to je dôvod, prečo sa hráči k tomuto titulu stále vracajú. Hlavným herným princípom je ochránenie domova pred hordami nepriateľských príšer, ktoré sa k vám blížia cez močiar. To sa ľahšie povie ako urobí a  náročnosť jednotlivých levelov sa stále stupňuje.

swamp-attack-2 swamp-attack-1

V hre na vás budú útočiť príšery najrôznejšieho charakteru, pričom každá z nich má iné silné a slabé stránky, ktoré musíte využiť vo svoj prospech. Vlny nepriateľov útočiace na chránenú oblasť veľmi pripomínajú titul Plants vs. Zombies, čo ale vôbec neprekáža. K absolvovaniu jednotlivých levelov budete ale pravdepodobne potrebovať rôzne vylepšenia, ktoré si môžete zakúpiť za mince. Tie vyhrávate postupne v hre, ale môžete si ich zaobstarať aj pomocou vnútroherných nákupov. Hru je možné porážať aj bez nich, ale pripravte sa na to, že niektoré levely budete musieť absolvovať veľakrát, kým si našetríte dosť mincí na určité vylepšenie alebo doplnok. Zamrzí aj prítomnosť obmedzenia v podobe batérií s energiou, ktorá sa míňa vždy, keď level neabsolvujete a po vyčerpaní energie musíte počkať na jej obnovenie. Na druhej strane to ale môže zabrániť hodinám presedeným nad náročným levelom. Titul Swamp Attack je v obchode Play zadarmo a stiahnuť si ho môžete aj pomocou nášho widgetu nižšie.

Verzia: 2.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

Swing Copters

Poslednou hrou v našom dnešnom výbere je pomerne nový titul Swing Copters. Ide o hru z dielne vývojára legendárneho Flappy Bird, ktorý bol istý čas dostupný v obchode Play, za krátky čas sa stal jednou z najsťahovanejších hier vôbec a nakoniec prinútil vývojára stiahnuť ju z obchodov s aplikáciami. Po dlhšom odmlčaní sa však vrátil s titulom Swing Copters, ktorý sľuboval populárnu štvorčekovú grafiku, jednoduché ovládanie a ešte vyššiu náročnosť. Swing Copters naozaj má všetky tieto vlastnosti a okrem toho vzbudil hneď v prvé dni množstvo záujmu, keď sa v obchode Play objavili stovky napodobenín, ktoré napokon musel Google odstrániť.

swing-copters-1 swing-copters-2 swing-copters-3

V hre budete ovládať postavu s akousi vrtuľou na hlave. Vašou úlohou bude dostať sa čo najvyššie bez toho, aby ste narazili do prekážky. Prechádzať budete cez úzke otvory a hru budete ovládať jednoduchým kliknutím prstom, pričom pri každom ďalšom dotyku zmení postava smer zľava doprava a opačne. Ovládanie je tak veľmi jednoduché, no nasmerovať lietajúcu postavičku do úzkych otvorov je už niečo iné. Dong Nguyen si to uvedomuje, no svojimi zásahmi do náročnosti hry trochu pokazil užívateľom herný zážitok. Najskôr bola hra neuveriteľne náročná, keď bolo takmer nemožné dosiahnuť 10 bodov. Následne bola uvoľnená aktualizácia, v ktorej bola hra zasa veľmi jednoduchá a za krátky čas ste dosiahli aj 100 bodov. Aj preto má hra v obchode Play hodnotenie iba 3,7 hviezdičky, no napriek tomu si ju za krátky čas stiahlo viac ako milión užívateľov.

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
15.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+