MojAndroid

Počet Android hier v Obchode Play sa každým dňom zvyšuje, a preto sme sa rozhodli, že vám prinesieme výber skvelých titulov z každej kategórie. Podobné výbery TOP 5 Android hry plánujeme publikovať v pravidelných intervaloch. Prvou kategóriou, ktorú sme vám predstavili boli Arkády a akčné hryDnes pokračujeme s ďalšou veľmi populárnou témou Hádanky a hlavolamy, ktoré okrem zábavného faktoru rozvíjajú logické myslenie.

TOP-5-ANDROID-HRY-GIF

 

SPOROS

Sporos ponúka veľmi zaujímavý herný princíp a zabaví vás na niekoľko dní. V každej úrovni je vašou úlohou rozsvietiť niekoľko rôzne usporiadaných buniek za pomoci odlišných “semiačok” nazvaných Sporos. Princíp hry sa len tažko opisuje, no najlepšie ho pochopíte ak hr vyskúšate. V obchode Google Play je dostupná zadarmo a stiahnuť si ju môžete napríklad prostredníctvom nášho widgetu nižšie.

Verzia: 1.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.21
Aktuálna cena: Zdarma

PLUMBER

Plumber od Magma Mobile prináša známy a obľúbený princíp spájania potrubia, aby si voda našla cestu z jednej strany na druhú. Vývojárske štúdio však tento titul osviežilo krajšou a prepracovanejšou HD grafikou a nechýbajú ani novinky v samotnej hre. Dokopy na vás čaká 200 levelov rôznej obtiažnosti, ktoré vás zabavia na dlhšiu dobu.

Verzia: 1.0.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.14
Aktuálna cena: Zdarma

FROZEN FREE FALL

Frozen Free Fall je tradičným remake puzzle hry, kde spájate rovnaké kryštály ich posúvaním. Hra je spracovaná spoločnosťou Disney na tému známeho animovaného filmu Frozen. Hra je dostupná samozrejme zadarmo, no neskôr je cítiť prítomnosť vnútroherných nákupov, bez ktorých sa napreduje ťažšie ako obvykle.

Verzia: 6.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

CAN YOU ESCAPE 2

Skvelou hrou v tejto kategórií je aj séria Can you Escape, ktorá prináša výborné logické hádanky do našich mobilných zariadení. V hre sa ocitnete v miestnosti odkiaľ vedú len jedny dvere a vašou úlohou je vyriešiť niekoľko logický úloh, nájsť kľúč a dostať sa do ďalšej úrovne.

Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3
Aktuálna cena: Zdarma

DOTS

Dots je skvelým príkladom, že v jednoduchosti je krása. Základom celej hry je spájať bodky na hernej ploche vo vertikálnom, alebo horizontálnom smere. Čím viac bodiek sa vám podarí pospájať, tým viac bodov získate. Nechýba tu ani lokálny multiplayer a rôzne úspechy, ktoré môže hráč dosahovať. Dots patrí medzi veľmi obľúbené tituly, takže ak ste ho ešte nevyskúšali tak neváhajte.

Verzia: 2.4.7
Pôvodná cena: 4,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.4.7
Pôvodná cena: 4,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidelný seriál TOP 5 Android hier je rozdelený do kategórií a jeho cieľom je priniesť vám každý týždeň skvelé tipy na Android hry. Ak poznáte iné hry z kategórie Hádanky a hlavolamy s ktorými sa chcete podeliť, určite nám dajte vedieť nižšie v komentároch alebo nám pošli tip na email.

18.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+