MojAndroid

Kategória hier má v obchode Play pomerne široké zastúpenie. Vývojári nás pritom pravidelne zásobujú čoraz kvalitnejšími titulmi, ktoré sa svojím spravovaním ešte viac približujú realite, respektíve podobným hrám známym z desktopov a herných konzol. Nás tento fakt, pochopiteľne, mimoriadne teší. Práve zvyšujúca sa kvalita herných titulov totiž núti vývojárov pridávať do svojich diel rôzne funkcie a bonusy, ktoré z nich robia akýsi unikát. My sme sa rozhodli, že pre vás vyberieme najlepšie hry z najlepších a postupne vám ich priblížime v našich pravidelných zoznamoch. Tešiť sa tak môžete na pravidelný prísun arkádoviek, športových a logických hier, ale aj ďalších titulov, ktoré sa radia do iných kategórií.

Osmos HD

V minulosti táto hra nechýbala na našich starších zariadeniach, dnes si už toľko pozornosti medzi hráčmi nezískava. Osmos HD je akýmsi predchodcom hier ako sú agar.io alebo slither.io. Cieľom je, aby sa váš malý organizmum postupne zväčšoval až kým nebude najväčší. Hrá sa to podobne ako jeho moderní nástupcovia, musíte pohĺtať menšie organizmy a vyhýbať sa tým väčším, lebo prehráte. V Osmos ale nemáte toľko voľnosti, keďže sa točíte v kruhu okolo hlavného a najväčšieho organizmu, pripomína to trochu slnečnú sústavu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,49 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 2,49 €

Swordigo

Ponorte sa do magického sveta plného miest, hradov, pokladov a nevyspytateľných príšer. V tejto akčnej 3D plošinovke bojujete so svojim modrovlasým rytierom, ktorý hľadá poklady alebo meče. Čím má váš rytier viac skúseností, tým rýchlejšie sa mu zvýši level. Na vašich výpravách sa stretnete s nepriateľmi ako sú korytnačky, pavúky, ale aj bossovia alebo iní rytieri. Hra Swordigo je dostupná zadarmo na Google Play.

Verzia: 1.3.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.3
Aktuálna cena: Zdarma

Horizon Chase

Horizon Chase sú veľmi kvalitne spracované závody v 16-bitovej grafike, ktorú dopĺňa akčný zvuk od Barryho Leitcha. Neočakávajte tu reálnu fyziku, keďže veľa zákrut zvládnete aj na plnom plyne. Avšak výnimočné je, že počas závodenia vám môže dojsť nádrž s benzínom. Konkurencia na trati je veľká, niekedy súperíte aj s 20 súpermi, takže nie je tak ľahké dostať sa na prvé miesto. Horizon Chase ponúka zábavu na niekoľko hodín, môžete závodiť až v 9 pohároch, ktoré postupne odomykáte, a navštívite až 36 rôznych miest po celom svete.

Verzia: 1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

Need for Speed™ Most Wanted

A pri automobilových závodoch ešte ostaneme, tentokrát ale budú o niečo realistickejšie. Máme na mysli slávnu sériu Need for Speeed a titul Most Wanted. Aj keď je táto hra na Google Play už od roku 2012, vôbec sa nemusí hanbiť za svoju grafiku. Fyzika aút je celkom reálna a jazdíte s vyše 40 modelmi, ktoré si samozrejme môžete upravovať podľa vášho gusta. Zmerajte si svoje jazdiace schopnosti v niekoľkých súťažiach. Ako to už je typické pre NFS sériu, s autami môžete bez problémov driftovať alebo využívať možnosť nitra.

Verzia: 1.3.103
Aktuálna cena: 5,49 €
Verzia: 1.3.103
Aktuálna cena: 5,49 €

Plague Inc.

Plague Inc. je tak trochu zvrátená hra. Namiesto toho, aby ste bojovali so zlom, musíte ho vytvárať, aby ste vyhrali. Úlohou je rozšíriť váš vírus do každého kútiku sveta a každý jeden človek na Zemi musí byť mŕtvy, ak chcete úspieť v hre. Zo začiatku hrania sa vám môže Plague Inc. zdať ako primitívna hra, avšak neskôr keď narazíte na svojho nepriateľa – vládu a samotných ľudí – musíte čo najrýchlejšie vyhubiť ľudstvo. Ak vláda vyrobí protiliek, tak je koniec a čím viac je váš vírus rozšírený, tým väčšie úsilie do vývoja investujú. Koncept hry síce nie je príliš pozitívny, avšak o “zábavu” máte postarané.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
3.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+