MojAndroid

Nedávne prieskumy odhalili desať smartfónov, ktoré boli v Číne a vo svete natoľko populárne, že sa stali jednými z najpredávanejších modelov. Mnohých však prekvapí, že čínskemu rebríčku dominuje výrobca, ktorého zariadenia sa napríklad u nás ani nepredávajú.

Dominovali čínskemu trhu

Domáce OPPO sa dostalo so svojim OPPO R15 hneď na prvú priečku. Mnohí však ostanú prekvapení, keď zistia, že modelov OPPO je v tomto rebríčku hneď päť. Starý známy Apple iPhone X je umiestnený na druhej priečke. Po ňom nasledujú OPPO A5, OPPO A83, Vivo X21, americký Apple s iPhonom 8 Plus, ďalej Vivo Y85, OPPO A72, Xiaomi Redmi 5 Plus a OPPO R11s.

Keď by sme sa zamysleli, čo by sa na našom trhu smartfónov zmenilo, ak by OPPO predávalo svoje modely aj u nás, je dosť možné, že by ovládlo police v obchodoch podobne, ako Xiaomi či Huawei. Pre niektorých je to však stále vcelku neznáma značka.

Zariadenia, ktoré sa predávali najviac po celom svete

Pokiaľ by sme sa bavili o smartfónoch, ktoré sa predávajú skoro všade na svete, tento rebríček by bol obsadený známymi značkami. Určite vás neprekvapí, že úplne prvý je Apple iPhone X. Za ním nasledujú súrodenci iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone 7. Na piatej priečke sa nachádza Xiaomi Redmi 5A, na šiestom mieste Samsung Galaxy S9. Ďalej nasleduje známa dvojica iPhone XS Max a iPhone XR. Ako predposledný sa umiestnil Samsung Galaxy S9 Plus a desiaty je Samsung Galaxy J6.

Informácie tvrdia, že Apple predal počas roka 2018 až 100 miliónov kusov iPhonov, z toho približne 32 miliónov tvoria modely iPhone XS Max a iPhone XR. Čínsky gigant Xiaomi zas predal 20 miliónov kusov Redmi 5A. Čo sa týka Huawei, ten údajne predal okolo 13 miliónov kusov smartfónov Huawei P20 Lite. Jeho zisky a predaje majú počas tohto roka ešte viac vzrásť.

30.4.2019
Zdroj: Gizmo China

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+