MojAndroid

V našej redakcii sa vám pravidelne snažíme prinášať rôzne výbery smartfónov na základe rôznych kritérií. Akokoľvek sa ale budeme snažiť, nikdy nemôžeme vyhovieť požiadavkám všetkých používateľov. Na celú situáciu sa ale dá pozrieť aj inak, a to prostredníctvom štatistík. Preto vám teraz prinášame výber najpoužívanejších smartfónov našich čitateľov podľa dát z Google Analytics.

1. Samsung Galaxy S6

samsung-galaxy-s6-recenzia-7

Vlaňajšia vlajková loď spoločnosti Samsung patrí skutočne medzi najobľúbenejšie zariadenia na trhu a platí to aj u našich čitateľov. Telefón vlani zaujal luxusnou konštrukciou a špičkovými špecifikáciami. Hoci novinky z radu Galaxy S7 prišli s viacerými vylepšeniami, rad Galaxy S6 je ešte stále populárny a dokazujú to aj aktuálne štatistiky. Navyše, cena telefónu po predstavení nových modelov klesla a ešte stále ide o atraktívne zariadenie, ktoré nájdete na pultoch obchodov a v e-shopoch.

Náš tip
RECENZIA Samsung Galaxy S6 – zásadný krok vpred

2. Samsung Galaxy Note 4

rp_note-4-titulka2.png

V zozname najpoužívanejších zariadení ešte niekoľkokrát uvidíme značku Samsung a fakt, že už takmer dvojročný tabletofón stále patrí medzi takto populárne zariadenia naznačuje, že používateľom skutočne chýba vlaňajší model Note 5. Telefón stále ponúka solídne špecifikácie a užitočné funkcie vrátane pera S Pen. Poteší aj pekný veľký displej a dobrá výdrž na batériu.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy Note 4 – stále najlepší

3. Samsung Galaxy S7 edge

Samsung Galaxy S7 edge

Na peknom treťom mieste je aj aktuálna vlajková loď spoločnosti Samsung. Je pravdepodobné, že v priebehu ďalších mesiacov sa tento telefón dostane ešte vyššie v rebríčku. Aktuálne ide o jedno z najobľúbenejších zariadení na trhu a kvalitu a spracovanie vedia oceniť aj naši čitatelia. Telefón poteší aj tých fanúšikov, ktorým na vlaňajších modeloch chýbala možnosť použitia microSD karty či vodeodolnosť. S7 edge ponúka obe tieto funkcie, a to bez narušenia konštrukčných kvalít.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S7 edge: Vylepšenia na správnych miestach

4. Huawei P8 Lite

huawei P8 lite

Dlhodobo jedno z najpredávanejších zariadení na našom trh stále okupuje jedno z popredných miest v rebríčku obľúbenosti medzi našimi čitateľmi. Tento telefón zaujme najmä skvelým pomerom cena/výkon/spracovanie, keď za veľmi slušnú sumu získate funkčný a dobre vyzerajúci telefón. Samozrejme, jeho obľúbenosti pomáha aj fakt, že u slovenských operátorov je možné získať ho za veľmi výhodných podmienok pri viazanosti.

Náš tip
RECENZIA | Huawei P8 Lite: Za rozumný peniaz

5. Samsung Galaxy S5

samsung-galaxy-s5-dlhodobe-skusenosti-1

O popularite smartfónov Samsungu svedčí aj symbolické piate miesto pre smartfón Samsung Galaxy S5. Tento, už vyše dvojročný smartfón, stále dokonale spĺňa požiadavky množstva používateľov. Tak, ako jeho súčasný o dva roky mladší brat, disponuje možnosťou použitia microSD kariet a je aj odolný voči vode. Vo väčšine prípadov nezaostáva ani po výkonnostnej stránke a teší sa slušnej, aj keď trošku pomalšej podpore od výrobcu.

Náš tip
Recenzia | Samsung Galaxy S5 – nekorunovaný kráľ galaxií

6. Sony Xperia Z3 Compact

sony-xperia-z3-compact

Na šiestom mieste sa nachádza kompaktný smartfón Sony Xperia Z3 Compact, ktorý stále nepatrí do starého železa. Hoci už na trhu nájdeme aj novšiu Xperiu Z5 Compact, mnohí používatelia stále uprednostňujú jej predchodcu. Dôvodov môže byť hneď niekoľko, no medzi tie najhlavnejšie patrí, že telefón je stále v skvelej kondícii a stojí oveľa menej ako jeho nástupca. Samozrejme, ani tu nechýba ikonická odolnosť voči vode, vďaka ktorej je telefón vhodný aj pre dobrodružnejších používateľov.

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia Z3 Compact – Šikovný spoločník

7. Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

Do rebríčka najobľúbenejších smartfónov našich čitateľov sa dostal aj ďalší smartfón od kórejského giganta. V tomto prípade ide o tohtoročnú vlajkovú loď v menšom vydaní. Tá má veľa spoločného s väčším bratom S7 edge, no nájde sa tu aj niekoľko rozdielov, ktoré sú zjavné na prvý pohľad. Klasická es-sedmička je menšia a nemá zahnutý displej na stranách, čo môže niekomu aj vyhovovať. Skrytou zmenou je tiež menšia kapacita batérie, no vo väčšine ostatných smerov ide o identické smartfóny.

Náš tip
Samsung Galaxy S7: Pán perfekcionista | RECENZIA

8. LG G3

Testujeme LG G3 11

Na ôsmom mieste sa v rebríčku obľúbenosti medzi čitateľmi nachádza smartfón LG G3. Ten bol jedným z prvých komerčne dostupných smartfónov s QHD displejom, no zároveň ide ešte stále o veľmi slušne vybavené zariadenie. Samozrejme, displej je stále rovnako pekný, no telefón tiež poteší dobrým fotoaparátom a aj dostatočne výkonným hardvérom.

Náš tip
RECENZIA | LG G3 – Zaujme nielen displejom [360° foto]

9. Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 3 2

O obľúbenosti tabletofónov medzi našimi čitateľmi svedčí aj fakt, že medzi desiatimi najobľúbenejšími smartfónmi je aj Samsung Galaxy Note 3. Tento smartfón bude mať na jeseň už tri roky, no stále má svojich verných fanúšikov. Niet sa čomu čudovať – hoci nejde o najvýkonnejšie zariadenie na trhu, stále má zaujímavé špecifikácie a kvality, ktoré by ste od podobného zariadenia očakávali. Pero S Pen dnes ponúka ešte viac funkcií ako v čase vydania telefónu, čo je pre používateľov ešte užitočnejšie.

Náš tip
Recenzia | Samsung Galaxy Note 3

10. Samsung Galaxy S6 edge

samsung-galaxy-s6-edge-recenzia--5

Aj celý rebríček uzatvára smartfón od Samsungu. V tomto prípade ide o vlaňajšiu vlajkovú loď Samsung Galaxy S6 edge, ktorá je ale v rebríčku výrazne nižšie ako verzia bez zahnutého displeja, ktorá je na samom vrchole. Tu je zasa vidieť trend v tom, že súčasný model so zahnutým displejom je o niekoľko priečok vyššie ako klasický model Galaxy S7. Aj S6 edge je ale veľmi populárne zariadenie a nebyť problémov s dodávkami na strane Samsungu, telefón by dnes vlastnilo možno oveľa väčšie množstvo používateľov.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S6 Edge – keď vyhrá forma nad funkciou

Perlička na záver

Hoci sa to môže zdať nereálne, medzi desiatimi najpoužívanejšími zariadeniami medzi našimi čitateľmi je aj iPhone a iPad od Apple. Do tejto kategórie síce spadajú všetky iPady a iPhone-y, ktoré boli kedy vydané, no napriek tomu ide o zaujímavú informáciu. Tá svedčí o všestrannosti našich čitateľov, kvalite tabletov od Apple, ale zároveň to naznačuje fakt, že na našom webe si na svoje neprídu iba fanúšikovia Androidu.

Náš tip
Tablet DUEL: Huawei MediaPad M2 10 a iPad Pro 9,7

7.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+