MojAndroid

Trochu oneskorene, no predsa vám prinášame pohľad na top 10 najsťahovanejších multiplayer hier za rok 2011. Rebríček týchto top hier zostavil zahraničný portál mashable.com a všetky herné tituly, ktoré sa v tomto zozname nachádzajú sú dostupné pre platformu Android aj pre konkurenčný iOS.

Rok čo rok developeri vylepšujú svoje aplikácie a hry za účelom vyššej popularity svojho diela. Medzi tieto vylepšenia patrí aj pridanie či vylepšenie multiplayer módu, v ktorom môžete na súboj vyzvať reálneho človeka, často svojho priateľa či známeho, aby ste sa porovnali v tom, kto je lepší. Vo svete múdrych telefónov – smartfónov – je funkcia multiplayera často kľúčom k úspechu. Poďme sa teda spoločne pozrieť na 10 najsťahovanejších Android a iOS hier za rok 2011, ktoré funkciu multiplayera obsahujú!

1. Hanging With Friends

Na prvom mieste sa umiestnil herný titul od známeho vývojára – spoločnosti Zynga s názvom Hanging With Friends. Ide o ťahovú stratégiu, v ktorej je vašim cieľom hádať slovo protivníka, ktoré si vymyslí zo 4-8 písmen. Táto hra sa podobá na “obesenca”, písmená vyberáte náhodne z abecedy s cieľom trafiť čo najviac písmen zo slova, ktoré hľadáte. Po uhádnutí súperovho slova si vymýšľate vlastné slovo, rovnako zo 4-8 písmen, ktoré potom posielate súperovi na uhádnutie. Každý hráč ma k dispozícii vlastný účet, pomocou ktorého sa môže prihlásiť na ktoromkoľvek zariadení, na ktorom je nainštalovaná táto hra. Hru môžete stiahnuť zadarmo z Android Marketu aj pomocou nášho widgetu nižšie.

Hanging With Friends
Zynga
Verzia 4.51 (15. 12. 2011)
Veľkosť 15 MB
2.1+

Zadarmo

 

 

2. Muffin Knight

Táto hra ponúka bezdrôtový multiplayer mód pre 2 hráčov, ktorých cieľom je zbierať muffiny a vyhýbať sa pritom nepriateľom. Hráč sa po dotyku s čarovný muffinom mení na jeden z 15 charakterov, ktoré majú rozdielne vlastnosti, medzi ktoré patria aj rozdielne zbrane proti nepriateľom. Toto rozprávkové 3D dobrodružstvo je založené aj na zbieraní XP bodov, ktoré získate za zabitých nepriateľov. Ak zozbierate všetky muffiny, starý čarodejník vás premení späť na obyčajného chlapca, preto sa snažte, aby vás nepredbehol váš online protivník! Nezabudnite však na Bossa, ktorý vás čaká pred posledným muffinom…

Muffin Knight
Angry Mob Games
Verzia 1.4 (16. 12. 2011)
Veľkosť 26 MB
2.1+

2,24 €

 

 

3. Dungeon Defenders: Second Wave

Tretiu priečku obsadila akčná RPGčka spojená s tower-defense štýlom hrania. Ide tak o zaujímavý typ hry, ktorá sa ukrýva pod názvom Dungeon Defenders: Second Wave. V hre môžete na súboj vyzvať až 3 vašich priateľov alebo si hru môžete vychutnať v kampani. Vytvorte si najsilnejšieho hrdinu z krajiny Etheria, zatiaľ čo budete bojovať v PvP móde, nakupovať tony tovaru alebo postupovať level po leveli. Ak sa spojíte s vašimi priateľmi, možno sa vám podarí ochrániť Etheria krištáľ pred zničením! Minimálne požiadavky pre chod tejto hry sú 800 Mhz procesor, 512 MB RAM a 600 MB voľného priestoru na uloženie dát.

Dungeon Defenders: Second Wave
Trendy Entertainment
Verzia 7.1 (3. 11. 2011)
Veľkosť 10 MB
2.1+

Zadarmo

 

 

4. Star Legends: Blackstar Chronicles

Na ďalšom mieste sa umiestnil sci-fi 3D MMORPG herný titul od Spacetime Studios. Star Legends vám ponúka online multiplayer futuristickú adventúru, ktorú s obľubou denne hrá niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Ide o medziplatformovú hru, takže sa hráči Androidu aj iOSu môžu spolu spojiť a robiť questy, skúmať podzemie, zvyšovať level svojich postáv či zbierať spolu koristi. V skutočnosti je jedno, na aké zariadenie sa pomocou svojho účtu prihlásite, vždy získate prístup k fantastickému svetu s množstvom úloh a bojov!

Star Legends (3D MMO)
Spacetime Studios
Verzia 1.1.1.2 (1. 12. 2011)
Veľkosť 26 MB
2.0+

Zadarmo

 

 

5. Greed Corp

Táto ťahová stratégia vás núti rozmýšľať o tom, ako čo najlepšie využiť svoje hracie pole. Na šesťhranných dlaždiciach môžete ťažiť materiál, za ktorý získate mince. Tie využijete pri nákupe nových jednotiek a zbraní. Kúpiť si môžete napríklad delo, ktoré dokáže zničiť vášho nepriateľa na diaľku. Buďte však opatrní, keď sa šesťhran vyťaží, prepadne sa a zoberie so sebou všetko, čo na ňom stojí. Kľúčom k úspechu je správne rozvrhnutie jednotiek po vašom území, ktoré nakoniec môže viesť k vylepšeniu vašej pozície voči súperovi alebo naopak, k vylepšeniu pozície vášho oponenta. Preto pozorne zvažujte všetky svoje kroky, ktoré v hre proti až 4 súperom môžu viesť k vášmu víťazstvu či prehre! Tento herný titul je dostupný, bohužiaľ, iba pre tablety.

Greed Corp HD
Invictus
Verzia 1.1.3 (14. 12. 2011)
Veľkosť 50 MB
2.2+

Zadarmo

 

10.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+