MojAndroid

Na výstave IFA 2016 v nemeckom Berlíne, na ktorej sme osobne aj my, predstavila spoločnosť TomTom trojicu noviniek z oblasti nositeľného príslušenstva. Najzaujímavejším je zrejme prvý fitness tracker s názvom TomTom Touch, ktorý okrem zaznamenávania vašej pohybovej aktivity zvláda aj niečo naviac – dokáže analyzovať vaše telo a povedať vám, koľko tuku a svalov máte v tele, ale neustále meria aj váš tep pre dlhodobú analýzu. Samozrejmosťou je počítadlo krokov a spálených kalórií. TomTom Touch sa začne predávať už 8. septembra za cenu približne 130 EUR.

tomtom-touch

Okrem toho spoločnosť predstavila aj dvojicu nových športových hodiniek so zabudovaným GPS. Prvým je model TomTom Spark 3, ktorý je určený pre začiatočníkov a ponúka neustále monitorovanie GPS polohy a 3 GB vnútorného úložiska pre ukladanie hudby. Spark 3 vám okrem prehrávania obľúbených skladieb dokáže počas aktivity ukázať aj GPS trasu a smer, ktorým by ste mali ísť. Môžete si do neho dokonca uložiť aj (maximálne) 15 trás, ktoré absolvujete častejšie ako iné. TomTom Spark 3 bude dostupný rovnako o týždeň, a to za odporúčanú cenu niekde okolo 250 EUR.

Tretím predstaveným zariadením sú hodinky TomTom Adventurer. Tie ponúkajú rovnakú výbavu ako Spark 3, avšak okrem toho majú aj barometer. Ich majitelia si tak môžu merať prevýšenie, nadmorskú výšku a podobne. Tento model by mal na trh prísť v polovici októbra, a to za cenu okolo 350 EUR. Hodinky Spark 3 a Adventurer však ponúkajú ešte jedno prekvapenie – TomTom ku nim priloží do balenia pár Bluetooth slúchadiel, cez ktoré môžete počas aktivity počúvať hudbu. Tie vám ušetria dostatok peňazí na to, aby ste oželeli ich vyššiu cenovku.

Náš tip
Všetky články z výstavy IFA 2016 v Berlíne nájdete na tomto odkaze

Za pozvanie na konferenciu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

Zdroj: Engadget

1.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+