MojAndroid

TomTom je už niekoľko rokov jedným z najslávnejších navigačných systémov. Okrem klasických navigačných zariadení, ktoré nájdete za čelným sklami mnohých áut, priniesol TomTom navigáciu aj do menších zariadení, ako napr. smartfónov. Podarilo sa mu dostať medzi Top 10 aplikácií v Apple App Store. Ak patríte medzi tých, čo majiteľom iPhonov túto navigáciu závidia, môžete sa tešiť, lebo aplikácia pre Android príde už čoskoro. Túto informáciu poskytla Corinne Vigreux, vedúca manažmentu pre TomTom počas rozhovoru pre PocketGPSWorld:

Momentálne pracujeme na aplikácii pre Android, ktorá bude vydaná už onedlho. Nemôžem vám zatiaľ povedať presný dátum. Neplánujeme však vytvoriť aplikáciu pre Windows Phone.

Čudujete sa ako je možné, že sa TomTom aplikácia dostala medzi 10 najlepších napriek svojej cene $39.99 za verziu pre USA (cena pre iPhone)? Dôvodov je hneď niekoľko. Za predpokladu, že aplikácia pre Android bude mať tie isté funkcie ako iPhonová verzia, mapy budú uložené priamo vo vašom smartfóne, čo znamená výrazné zníženie prenesených dát. Podobne ako navigácia do auta, TomTom aplikácia obsahuje aj určitú úroveň personalizácie, vrátanie pridávania alternatívnych hlasov. Niekomu sa to možno zdá byť zbytočné, ale sú ľudia, ktorí sa srandovný hlas vo svojej navigácií zaplatia nemalé peniaze.

Zdroj: Android and Me

2.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+