MojAndroid

Autonómne automobily sú síce ešte stále hudbou vzdialenej budúcnosti, no už teraz sa treba na ne pripraviť. Google už niekoľko rokov takéto automobily testuje a v posledných mesiacoch sme boli svedkami ich postupného nasadzovania do reálnej prevádzky. Ak majú ale autonómne automobilu ovládnuť cesty budúcnosti, budú potrebovať aj detailné mapové podklady a navigáciu. Tá sa však od dnešných bude výrazne odlišovať. Aj preto je nutné vytvoriť nové mapové podklady s podrobnými údajmi, ktoré budú autonómne autá k svojmu správnemu fungovaniu potrebovať. Prvou spoločnosťou, ktorá sa rozhodla na ich príchod pripraviť je TomTom, ktorý spolupracuje s výrobcom autodielov Bosch.

Náš tip
Autonómne autá Google sú pripravené na reálnu prevádzku, najazdili už 1,7 mil. kilometrov

Ešte do konca tohto roka chce TomTom svojou technikou nasnímať cesty v Nemecku, následne by expandoval ďalej do Európy a Severnej ameriky. Presné mapy pre navigáciu by mali byť dostupné do konca roku 2020, čo potvrdil aj člen predstavenstva spoločnosti Bosch, Dirk Hoheisel.Podľa neho spoločnosť mapy už aj testuje, a to v Nemecku a v USA. Samotné mapy musia byť presné na desiatky centimetrov a tiež musia obsahovať dostatok informácií o tom, aby auto bezpečne zistilo, v ktorom pruhu sa nachádza. Obidve spoločnosti tiež plánujú spustiť systém, ktorý by v prípade zmeny dopravného značenia upozornil ostatné automobily prostredníctvom centrálneho serveru.

Zdroj: autoblog

28.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+