MojAndroid

Inteligentné prstene nie sú vôbec žiadnou novinkou. Na trhu ich nájdete hneď niekoľko. Podobne ako s inteligentnými hodinkami, ani tieto nositeľné zariadenia však nezaznamenali vo svete veľký boom. To by sa však časom mohlo zmeniť, a to aj vďaka prsteňu Token.

Ide o biometrický prsteň, ktorý je možné použiť k autorizácií používateľa v najrôznejších aplikáciách. Pomocou neho môžete napríklad otvoriť vchodové dvere, naštartovať auto, prihlásiť sa do počítača alebo bezkontaktne zaplatiť pri pokladni. Token dokonca získal podporu veľkých hráčov, ako Microsoft, Visa či MasterCard, ktorí možnosti prsteňa ešte viac rozširujú a zvyšujú tiež jeho dôveryhodnosť.

www.ssrphotography.com

Jedným z kľúčových partnerov je tiež spoločnosť HID, ktorá vyrába asi 80% všetkých bezkontaktných bezpečnostných riešení na trhu. Aj preto je teda pravdepodobné, že domáci bezpečnostný systém, bude kompatibilný aj s Tokenom. Jediným rozdielom bude to, že osobný profil používateľa nebude uložený na karte, ale priamo v prsteni. Podobne môže vďaka partnerstvu s MasterCard fungovať aj platenie za verejnú dopravu.

Token funguje veľmi jednoducho. Z jeho vnútornej strany sa totižto nachádza snímač odtlačkov, ktorý pred nasadením prstena autorizuje používateľa. Následne, IR senzor dohliadne na to, že prsteň je aj po overení totožnosti používateľa stále nasadený. Akonáhle ho dáte dole, budete sa pred jeho opätovným nasadením musieť znova preukázať odtlačkom prsta. Token je možné autorizovať iba s jedným používateľom. Priamo do prsteňa môžete pritom ukladať svoje heslá, ako aj údaje o platobných kartách MasterCard a Visa. Token je odolný voči vode a jeho batéria na jedno nabitie vydrží 2 týždne. O bezkontaktný prenos údajov sa potom stará NFC a Bluetooth.

Využití pre Token je veľa a je len na používateľovi ako ho použije. Spoločnosť za 100 resp. 399 dolárov predáva kit, ktorý umožní zabezpečiť dvere, resp. umožní pomocou prsteňa štartovať auto. Samotný prsteň stojí 249 dolárov. Vo verzii so 14 karátovým zlatom alebo v čiernej ródiovej verzii, vás vyjde na 299 dolárov. Prvé kusy majú byť majiteľom dodané koncom tohto roka.

Zdroj: engadget

29.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+