MojAndroid

Obľúbený pripomienkovač a manažér povinností Todoist prichádza vo svojej Android verzii s pomerne veľkou aktualizáciou. Po vzore zo svojej desktopovej verzie prináša aj Android verzia obľúbenú tmavú tému, ale aj niekoľko nových funkcií a celkom novú aplikáciu pre nositeľné zariadenia so systémom Wear OS.

Tmavá téma je vítanou novinkou

Najväčšou zmenou v aplikácii je nová Tmavá téma. Tá dopĺňa zoznam viacerých farebných prevedení aplikácie, z ktorého ste si mohli vyberať už doposiaľ. Samozrejme, tmavá téma vynikne najmä na AMOLED displejoch. Trošku nás však mrzí, že téma v skutočnosti nie je čierna, ale iba veľmi tmavo šedá. Hoci po estetickej stránke ide o pekný kompromis, na zariadeniach s AMOLED displejmi by bola ešte krajšia a k batérii šetrnejšia úplne tmavá téma.

Notifikačné kanály

Ďalšou novinkou je podpora notifikačných kanálov, ktoré boli predstavené v systéme Android 8.0 Oreo. Ide o spôsob nastavenia upozornení, vďaka ktorému môžete v rámci konkrétnej aplikácie vybrať z viacerých druhov notifikácií, ktoré chcete alebo nechcete dostávať. V prípade aplikácie Todoist máte na výber z možností ako Denný prehľad, Nahraný súbor, Zdieľanie, Upozornenia, Testovacie upozornenie. Okrem toho, v nastaveniach aplikácie nájdete ešte dodatočné možnosti konfigurácie, aby ste vždy dostávali iba tie upozornenia, ktoré sú pre vás skutočne dôležité.

Nová aplikácia pre Wear OS

Novinkou je aj samostatná aplikácia pre Wear OS, ktorá dokáže pracovať aj bez toho, aby ste na smartfóne mali nainštalovanú klasickú Android verziu. Tá prináša množstvo základných funkcií, ktoré nájdete aj na zariadeniach s väčším displejom. Poteší ale aj prítomnosť widgetov, ktoré môžete umiestniť do ciferníkov a získať tak prehľad o vašich úlohách už pri prvom pohľade na vaše hodinky.

Aktualizácia na aplikáciu je uvoľňovaná postupne. My sme ju na našom telefóne našli už včera ráno, no je možné, že k vám sa dostaví až neskôr. Todoist dokonca potvrdil, že nová verzia má stále niekoľko nejasností a s aktualizovaním bude pokračovať až začiatkom budúceho týždňa, no my už update máme nainštalovaný a nestretli sme sa so žiadnymi chybami či problémami. O vaše skúsenosti sa môžete podeliť v komentároch pod článkom.

Verzia: 12.7
Aktuálna cena: Zdarma
10.10.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+