MojAndroid

Zaujať medzi aplikáciami s počasím nie je jednoduché. Takýchto aplikácií totiž v Obchode Play existuje veľké množstvo a je naozaj náročné sa v nich vyznať a vybrať si tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. My sme na jednu takú narazili a niektorí členovia redakcie ju používajú už dlhšie. Jej názov je Today Weather.

Atraktívny dizajn

Už dlho sa nám nestalo, že by sa nám zapáčila aplikácia na prvý pohľad tak, ako to bolo v tomto prípade. Ide o minimalistickú predpoveď počasia, ktorej výhodou nie je len samotná detailná predpoveď, ale aj dizajn aplikácie a preklad do slovenčiny.

Po nainštalovaní vás vyzve na zadanie mesta, v ktorom sa nachádzate. Následne sa dostanete na domovskú obrazovku, ktorá vyzerá jednoducho výborne. Minimalistická, jednoduchá a prehľadná. Jej dizajn sa hodí k aktuálnemu Material Design od Googlu. Páči sa nám čierne pozadie, ktoré šetrí batériu (pri AMOLED displejoch) a samozrejme ide s dobou. Prostredie trochu pripomína dlaždice, ktoré poznáte napríklad z operačného systému Windows. Avšak nie je až také hranaté, ale kraje sú pekne zaoblené v štýle Material Designu.

Dostatok informácií o počasí

Poďme však na to, na čo je aplikácia určená. Úplne na vrchu vás privíta pekný obrázok, pod ktorým sa nachádzajú informácie o aktuálnom stave počasia. Okrem aktuálnej teploty vidíte okamžite aj predpoveď na aktuálny deň. Nachádza sa tu informácia o meste, pre ktoré sa predpoveď zobrazuje a nechýba ani stav oblačnosti, ktorý je popísaný slovom. Nižšie už vidíte predpoveď počasia v hodinových intervaloch s teplotou a ikonkou, ktorá zobrazuje stav oblačnosti.

Veľmi pekne je riešené detailné zobrazenie aktuálneho stavu počasia. To je rozdelené do šiestich dlaždíc, pričom každá obsahuje inú informáciu:

  • Pocitová teplota
  • Vlhkosť
  • UV index
  • Viditeľnosť
  • Rosný bod
  • Tlak

Dlhodobá predpoveď na 15 dní

Nižšie je zobrazená predpoveď počasia na nasledujúcich 7 dní, ktorá je znázornená v jednoduchom grafe. Po kliknutí naň sa dostávate do predpovede až na 15 dní, tá už grafická nie je. Poteší aj zobrazenie pravdepodobnosti zrážok, ktoré je taktiež v grafe. Nechýba informácia o východe a západe Slnka, fáze Mesiaca a sile vetra. Úplne na spodku sa ešte nachádza radar, ktorý je však možné využívať len po prechode na platenú verziu.

Medzi obľúbenými miestami môžete jednoducho prepínať pomocou panelu, ktorý sa nachádza na pravej strane obrazovky. Nastavenia aplikácie sú naozaj bohaté. Oceňujeme napríklad možnosť vybrať si poskytovateľa dát, medzi ktorými nechýba Accuweather, Dark Sky či YR.no.

Rôzne možnosti predplatného

Free verzia síce ponúka všetky dôležité informácie o počasí a bez prblémov je možné aplikáciu využívať aj bez platenia, no zaplatením získate ďalšie funkcie a čo je hlavné – odstránite reklamy. Oceňujeme to, že reklamy v neplatenej verzii nie sú nijako agresívne. Zaplatiť môžete jednorázovo, v tomto prípade vás Pro verzia aplikácie vyjde na 4,59 eur. Zaujímavá je aj možnosť zaplatenia 0,99 € na 6 mesiacov alebo 1,49 € na rok.

Aplikáciu Today Weather používame veľmi radi. Spokojní sme s atraktívnym používateľským rozhraním, kvalitou a presnosťou dát a hlavne dostatkom informácií, ktoré aplikácia ponúka. Poteší aj množstvo widgetov, ktoré si môžete pridať na domovskú obrazovku a získať tak okamžitý prehľad o aktuálnom počasí.

Verzia: 1.2.6-9.160218
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.6-9.160218
Aktuálna cena: Zdarma

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Počasie s aplikáciou Overdrop | Aplikácia týždňa
Náš tip
Počasie s aplikáciou Počasie & Radar | Aplikácia týždňa
Náš tip
Počasie s aplikáciou SHMUapp | Aplikácia týždňa

 

5.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+