MojAndroid

Medzinárodné letisko Narita v japonskom Tokiu spúšťa nový projekt pre všetkých náruživých používateľov smartfónov. Na siedmych toaletách bude vedľa štandardného toaletného papiera umiestnený aj špeciálny “toaletný” papier pre čistenie obrazovky vašeho mobilného telefónu. Okrem informácie “Vitajte v Japonsku!” ponúkne návod pre čistenie, návod pre prihlásenie sa k Wi-Fi hotspotu a odkaz na aplikáciu pre cestovanie od prevádzkovateľa projektu. Tým je japonský telekomunikačný gigant NTT DoCoMo.

https://www.youtube.com/watch?v=HWje_E6xqEs

Pilotný projekt ostane na japonskom letisku zatiaľ do marca budúceho roka. Práve Japonsko je známe svojimi revolučnými verejnými toaletami, z ktorých mnohé sú skutočne čisté, moderné a vybavené technologickými vychytávkami 21. storočia. Ako tvrdí prevádzkovateľ NTT DoCoMo na svojom YouTube videu: “Na obrazovke vášho mobilného telefónu sa vyskytuje až viac ako päťnásobok baktérií v porovnaní so záchodovým sedadlom na toaletách.” Dodáva, že takto si môžu spraviť cestujúci z celého sveta svoju cestu ešte o niečo viac hygienickejšiu. Názory okoloidúcich sú rôzne, prevažne však pozitívne. Spokojnosť je predovšetkým s čistou, moderne vybavenou verejnou toaletou, navyše s takouto pridanou hodnotou.

Zdroj: bbc.com

29.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+