MojAndroid

Waze môžeme považovať za poslednú aplikáciu patriacu pod Google, ktorá ešte donedávna nemala tmavú tému. To sa však v týchto dňoch mení a prví používatelia už majú tmavú tému k dispozícii. Informáciu máme od AndroidPolice, ale tmavú tému sme si v aplikácii našli aj my.

Tmavá téma pre Waze je momentálne v beta verzii

To zistíte aj podľa toho, že v menu nastavení sa aj pri použití slovenského prekladu zobrazuje táto možnosť v angličtine. Navyše sa nám pri prepínaní medzi tmavým a svetlým režimom glitchovala pravá časť spodnej lišty.

Páči sa nám, že pri nastavení tmavej témy máme na výber hneď z niekoľkých možností: Zapnúť, Vypnúť, Prispôsobiť nastaveniam telefónu, Len v noci (teda automatické prepínanie na základe režimu dňa).

AndroidPolice pripomína, že ide o špeciálnu verziu 4.78, ktorá vraj nie je verejne dostupná. Rovnako tak ako my, aj iní používatelia hlásia rôzne bugy týkajúce sa zobrazenia, čiže ak by ste náhodou na nejaké narazili, vedzte, že ide o rannú verziu a v budúcnosti budú tieto chyby vyžehlené.

Internet zatiaľ netuší, kedy by mohla byť táto výrazná novinka dostupná pre každého, ale my veríme, že už čoskoro. Tmavá téma v navigácii je totiž dôležitejšia než v akejkoľvek inej aplikácii – šoférovať počas noci so svetlým režimom by nechcel asi nikto. Aj staré navigačné zariadenia mali už svojho času tmavú tému. Síce tu mal aj Waze, ale len pre mapu samotnú.

Pozrite sa sami, či už náhodou nemáte k dispozícii aktualizáciu Waze-u. Možno budete medzi šťastlivcami tak, ako my. Avšak je pravda, že máme aktívnu Beta verziu.

Náš tip
Donald Trump plánuje už budúci rok spustiť vlastnú sociálnu sieť
24.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+