MojAndroid

Spoločnosť Google priniesla s novou sériou svojich referenčných smartfónov Pixel 2 hneď niekoľko známych noviniek. Či už ide o dizajnové zmeny, displej s pomerom strán 18:9, nové farebné prevedenie, upravený softvér či vylepšenú výdrž na jedno nabitie, stále sú tu ešte funkcie, ktoré neboli prezentované. Napríklad téma prostredia na nových Pixel smartfónoch. Tá sa teraz mení medzi svetlou a tmavou variáciou na základe vašej tapety.

Náš tip
Android 8.1 Oreo príde už v najbližších týždňoch. Na Pixel smartfóny
Náš tip
Pozrite si neupravené fotografie a video z nového Google Pixel 2

Niektoré funkcie neboli prezentované

Túto funkciu si možno podvedome nevšimnete na prvý pohľad. Doteraz ste však mohli byť z Pixel smartfónov zvyknutý na svetlú (bielu) tému. Tmavá téma bola doménou iných výrobcov. Ak si nastavíte na Pixel 2 smartfónoch prevažne svetlú tapetu s výrazne svetlými prvkami, vaša téma ostane svetlá. Ak spravíte podobný krok s výrazne tmavými prvkami, vaša téma sa následne zmení taktiež na tmavú verziu.

Náš tip
Pixel 2 a Pixel 2 XL v aute do ruky nevezmete

Zmena témy vplýva dizajnovo najmä na menu s aplikáciami, priečinky a skratky rýchlych nastavení. Ide však o príjemnú dizajnovú zmenu. Mnoho používateľov by pravdepodobne ocenilo možnosť manuálnej voľby medzi tmavou a svetlou témou prostredia. Nateraz však ide o príjemnú a “okulahodiacu” funkciu.

Zdroj: androidpolice

18.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+