MojAndroid

Root bol a poväčšine stále aj je takmer neodmysliteľnou súčasťou, pokiaľ ide o operačný systém Android. Povoľuje prevziať kontrolu nad zariadením a taktiež vďaka nemu môžete používať nástroj s názvom Titanium Backup. Táto appka slúži na pokročilejšie zálohovanie aplikácií a systémových údajov na smartfóne. Avšak aplikácia bola nečakane odstránená z Obchodu Play, a to kvôli bezpečnosti.

Dávnejšie veľmi frekventovane používaný nástroj

Nástroje na zálohu aplikácií mnohí výrobcovia smartfónov integrujú priamo do ich používateľského prostredia, na čistom Androide, či v minulosti ľudia rootovali svoje zariadenia najmä kvôli tomu, aby mohli používať Titanium Backup. Aj v dnešnej dobe sa nájde veľké množstvo ľudí, ktorí na tento nástroj nedajú dopustiť. Ľahkým šokom si však prednedávnom prešli používatelia a samotní vývojári.

Nástroj bol jednoducho v rozpore s bezpečnostnou politikou Google a následne musel byť za to odstránený. Oficiálny účet Titanium Backup na sociálnej sieti Twitter tvrdí, že aj napriek tomu, že poupravili pristupovanie aplikácie k týmto súkromným záležitostiam, appka stále žiadala o prístup k SMS správam a hovorom (ku ktorým mala aplikácia prístup len kvôli tomu, aby ich dokázala zálohovať).

Vývojári teraz bojujú o navrátenie aplikácie do Obchodu Play. Pokiaľ by ste si chceli Titanium Backup nainštalovať, nebuďte smutní, stále tak môžete spraviť vďaka stránke apkmirror (link).

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Prečo sme prestali používať ROOT na našich zariadeniach? | KOMENTÁR
Náš tip
Google Asistent bude navrhovať odpovede aj na SMS správy
Náš tip
Do aplikácií sa už môžete prihlasovať pomocou odtlačku prsta

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+