MojAndroid

Séria Titanfall slávila veľký úspech na PC, Xboxe a po vydaní druhého dielu minulý rok aj na PS4. Jej mobilná verzia Titanfall: Assault je síce herne odlišná, ale stále je to výborná hra.

Prvý Titanfall, ktorý vyšiel v roku 2014 pre PC a Xbox, vyvolal medzi hráčmi veľký ohlas. Jednalo sa o multiplayerovú FPS (First Person Shooter) hru, kde ste ako vojak-pilot bojovali na bojovom poli proti druhým hráčom z nepriateľského týmu a vojakom s umelou inteligenciou. Behom zápasu následne hráči po časovom úseku mohli do boja povolať Titanov – veľkých mecha robotov. Minulý rok vyšlo pokračovanie aj pre Playstation 4, ktoré prinieslo príbehový singleplayer s kampaňou.

Mobilná verzia Titanfall: Assault sa drží rovnakého sveta aj postáv, ale nejedná sa už o FPS hru. Dala by sa skôr definovať ako taktická realtime PvP (Player vs Player) stratégia. Po spustení hry si vytvoríte svoj profil a vďaka sprievodcovi sa oboznámite s princípom hry. Podobne ako v PC hre bojujete na bojovom poli proti druhým hráčom.

Vy aj váš protihráč máte k dispozícii svoju základňu na opačnej strane mapy a vašou úlohou je toho druhého zničiť. Medzi základňami sú tri body – Alpha, Bravo a Charlie, ktoré musíte obsadiť. Vďaka tomu sa vám rýchlejšie obnovujú karty, ktoré symbolizujú vaše jednotky a zbrane. Máte k dispozícii základných vojakov, pilotov známych z PC hry, Titanov, obranné vežičky aj rakety vo forme obnoviteľných kariet. Do boja idete celkovo s 10 kartami, ktoré si vyberiete zo svojho baličku. Ten je spočiatku chudobný, ale s výhrami získavate aj nové karty a teda jednotky. Za získané body skúsenosti môžete týmto jednotkám zvyšovať úroveň a vylepšovať ich.

Vašich 10 bojových kariet tvoria 3 piloti, 3 Titani a 4 zbrane (veže, rakety alebo komando vojakov). Po dobití kariet si vždy nejakú vyberiete a pretiahnete ju na určite miesto na mape, kde sa pilot alebo Titan majú vysadiť prípadne chcete tam postaviť vežu alebo zamieriť rakety. Po zabití jednotky sa po čase jej karta obnoví a môžete ju do boja vyslať znovu. U Titanov to ale logický trvá podstatne dlhšie ako u pilotov.

Spočiatku sa hra zdá trochu chaotická, ale časom začnete premýšľať nad taktikou a tým, čo je vhodnejšie poslať na rôzne súperove jednotky. Netreba dodávať, že na víťazstvo má vplyv hlavne to, aký silný máte balíček kariet. A ten je silnejší tým viac, čím častejšie hru hráte.

Hra má detailnú 3D grafiku, ktorá na menších displejoch môže pôsobiť dosť nepriehľadne. Užijú si ju teda skôr majitelia väčších telefónov alebo tabletov. Obrázky a animácie jednotiek sú výborne rovnako audio komentár. Hra je bezplatná, ale vďaka in-app nákupom si môžete zakúpiť lepšie jednotky, ktoré by ste si inak museli tvrdo vybojovať veľkým počtom bitiek s inými hráčmi.

Verzia: 2.1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.4
Aktuálna cena: Zdarma

22.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+