MojAndroid

Dnes oslavujeme Deň otcov, ktorým si uctievame našich otcov a zväčša ich chceme potešiť aj nejakým darčekom. Iste, nový smartfón nie je malá záležitosť, no keď prispejú všetci súrodenci, môže ísť o realizovateľný plán, ktorého výsledkom bude úprimná radosť vašej milovanej osoby. Práve preto sme si pripravili niekoľko tipov na smartfóny, ktoré môžu byť vhodné najmä pre dospelého muža, ktorý sa stará o svoju rodinu.

Samsung Galaxy S7 edge

Tu v podstate nemusíme veľmi premýšľať. Ak to finančná situácia dovoľuje, s vlajkovou loďou Samsung Galaxy S7 edge väčšinou nič nepokazíte. Prémiový telefón s fantastickou výbavou a spracovaním, ktorý bude v rukách každého muža vyzerať dobre. Náročných oteckov poteší dobrá výdrž batérie, ale aj odolnosť voči vode a prachu, ktorá sa môže pri niektorých klasických otcovských aktivitách hodiť. Pekný displej, dostatok výkonu a vynikajúci fotoaparát sú už iba bonusy, ktoré niektorí otcovia ocenia viac, iní menej, no nikomu to zrejme nebude prekážať.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S7 edge: Vylepšenia na správnych miestach

Samsung_Galaxy_S7_edge-4

Lenovo Vibe P1

Možno, že vás otec si ešte stále nevie zvyknúť na to, že by mal telefón nabíjať každý deň. Zároveň ale chce zariadenie, ktoré zvládne všetky nároky moderného používateľa. Všetky tieto problémy môžete vyriešiť skvelým telefónom Lenovo Vibe P1, ktoré ponúka enormnú batériu s kapacitou 5000 mAh. Aj keď vášho otca čaká v priebehu dňa 5 náročných stretnutí a hodiny telefonovania a posielania mailov, P1 ho určite nesklame. S bežnými aktivitami si poradí ľavou zadnou a batériu bude potrebné nabíjať možno iba dvakrát do týždňa. Väčšie rozmery a hmotnosť telefónu by hlave rodiny tiež nemali robiť veľké problémy.

Náš tip
RECENZIA | Lenovo Vibe P1 – exceluje batériou aj funkciami

Lenovo_Vibe_P1_1-1

Huawei Mate 8

Možno je váš otec podnikateľ alebo jednoducho vyťažený pracovník, ktorý na svojom telefóne robí všetko možné a potrebuje pritom poriadny displej. To a ešte oveľa viac ponúka Huawei Mate 8, ktorý prichádza so 6″ panelom. Ten sa ale vtesnal do pomerne kompaktného tela s luxusným spracovaním. Ani v tomto prípade nechýba dobrý fotoaparát a dostatok výkonu. Veľkým bonusom je aj v tomto prípade batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorá dokáže telefón napájať bez problémov aj niekoľko dní.

Náš tip
Huawei Mate 8 – takmer bez slabiny | RECENZIA

Huawei Mate 8 Photo-5_výsledok

Sony Xperia M4 Aqua

Až doteraz sme spomínali skôr drahšie telefóny, no je možné, že váš otec nie je až taký náročný. Telefón možno používa iba na bežné činnosti, no zároveň potrebuje inteligentné funkcie, aby mohol zostať so svojimi deťmi v kontakte prostredníctvom moderných komunikačných nástrojov. Telefón Sony Xperia M4 Aqua sme ale nevybrali náhodou – šikovný smartfón totiž ponúka skvelú odolnosť voči vode a prachu, vďaka čomu si ho váš otec bude môcť vziať so sebou do záhrady aj do dielne. M4 Aqua má tiež dostatok výkonu a kvality na to, aby naplnila očakávania menej náročného otecka. Všetko si to ale vynahradzuje výbornou cenou.

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia M4 Aqua: Vodník s dobrou cenou

Sony Xperia M4 Aqua recenzia-3

CAT S40

V predchádzajúcom prípade sme naznačili, že otcovia si svoj telefón možno budú chcieť vziať aj na miesta, kde by sa hocijaké zariadenie nemuselo cítiť dobre. To ale neplatí o telefóne CAT S40, ktorý je priam ideálny pre tých otcov, ktorí trávia veľa času v nehostinných podmienkach. Telefón toho znesie skutočne veľa, problém mu nebude robiť voda, prach a ani hrubé zaobchádzanie a prípadné pády. Napriek tomu ale ponúka veľký displej a dostatok výkonu na to, aby s ním bolo možné vykonávať všetky bežné činnosti. Bonusom je aj moderné pripojenie k 4G sieťam, vďaka čomu ide o skutočne univerzálne zariadenie.

Náš tip
CAT S40 – Caterpillar so 4G | RECENZIA

CAT S40 recenzia 1

Moto G

Znovu ide o zariadenie, ktoré je dostupné, no zároveň vášmu otcovi nespôsobí veľa vrások na čele. Moto G je vydarený smartfón, ktorého najväčšia kvalita spočíva v jeho univerzálnosti. Za veľmi slušnú cenu dostanete zariadenie s ideálne veľkým displejom, konštrukciou, ktorá niečo vydrží a dostatočným výkonom a kvalitou na to, aby váš otec mohol vykonávať všetky obľúbené činnosti. Aj v tomto prípade telefón disponuje dvomi vlastnosťami, ktoré považujeme v tejto kategórii za dôležité – ponúka skvelú výdrž batérie a dokonca aj odolnosť voči vode.

Náš tip
Moto G – spoľahlivosť nestojí tak veľa | RECENZIA

Moto G Recenzia foto_výsledok

Blackberry Priv

Náš výber zakončujeme zariadením, ktoré je priam ideálne do rúk otca – manažéra. A možno si váš otec jednoducho nevie zvyknúť na to, že musí písať dotykom na displeji. Blackberry Priv je síce trochu kontroverzné zariadenie, no napriek tomu ponúka všetko, čo fanúšikovia hardvérovej klávesnice a kvalitných telefónov môžu požadovať. Ako bonus tu nájdeme aj špeciálne bezpečnostné prvky, ktoré sa postarajú o zachovanie súkromia komunikácie vášho otca. Ideálne aj pre otca – špióna!

Náš tip
RECENZIA Blackberry Priv: Perfektný Android s klávesnicou, ktorý ale prišiel neskoro

BlackBerry-Priv-2

To je niekoľko tipov na darčeky, ktoré by mohli potešiť vašich otcov pri príležitosti ich sviatku. Samozrejme, týmito telefónmi sa môžete inšpirovať aj inokedy a potešiť otcov na Vianoce či na narodeniny. Jednoducho ide o zariadenia, ktoré si vieme predstaviť v mužských rukách a ktoré by mohli potešiť široké spektrum otcov. Ak máte ďalšie tipy na ideálne telefóny pre otcov, môžete sa o ne s nami a ostatnými čitateľmi podeliť v diskusii pod článkom.

19.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+