MojAndroid

Zdravím priatelia. Minule som písal článok Mojich TOP 15 aplikácií, ktorý, dovolím si povedať, mal u vás úspech. Na základe vašich komentárov a žiadostí som sa rozhodol napísať recenziu na aplikácie, ktoré môžu oceniť milovníci hudby a hudobníci. Rozhodol som sa rozdeliť aplikácie na dve skupiny, podľa druhu. Prvú skupinu budú tvoriť “downloader-y”, čiže aplikácie, ktoré hudbu sťahujú za pomoci internetu (alebo ju rozpoznávajú) a druhou skupinou budú “Hudobné aplikácie”, ktoré samé o sebe hudbu (alebo aspoň tóny) vytvárajú. Keďže je takýchto typov aplikácii mnoho, budú tu len niektoré, tak sa prosím nehnevajte :)

Downloader-y

1. GTunes Music : Jeden z najsťahovanejších downloaderov na Markete. Ponúka možnosť hľadať, stiahnuť, prehrať či nastaviť si vami hľadanú (stiahnutú) pesničku ako zvonenie alebo budík. Takisto je tu niekoľko zoznamov tých najsťahovanejších skladieb a aplikácia podporuje úpravu ID3 tagov a obsahuje v sebe aj jednoduchý prehrávač hudby, ktorý podporuje aj “lyrics”, čiže texty pesničiek a dokáže pracovať aj s hudbou uloženou na vašej SD karte.

Hodnotenie na Markete: 4.4 z 5* , cez 1.000.000 stiahnutí.

2. MP3 Music Search and Download: Takisto downloader hudby, ktorý má v sebe zabudovaný jednoduchý prehrávač. Hudbu môžete stiahnuť alebo vymazať a taktiež obsahuje niekoľko zoznamov (charts), tých najsťahovanejších pesničiek. Tento downloader však ponúka aj ukončenie aplikácie po stiahnutí pesničky. Ale je tu jeden menší problém. Vývojári aplikácie píšu na Markete, že aplikácia sa nemusí spustiť na každom zariadení správne a ospravedlňujú sa za túto chybu. Za skúsenie to však stojí.

Hodnotenie na Markete: 4.1 z 5*, okolo 500.000 stiahnutí.

3. SoundCloud: Zažratejší priaznivci dobrej hudby určite poznajú SoundCloud portál. Tu je jeho zmenšená verzia vo forme android aplikácie. Jej heslom je : “record, listen and share” čo v preklade znamená “nahraj, počúvaj a zdieľaj”. Aplikácia pracuje priamo so serverom a na jej používanie musíte byť zaregistrovaný na SoundCloud.

Hodnotenie na Markete: 3.8 z 5*, okolo 500.000 stiahnutí.

4. Shazam: Aplikácia, ktorá podľa nahrávky rozpozná hudbu, určí jej názov, autora, atď. Obsahuje aj jednoduchý widget, takže hudbu môžete rozpoznať naozaj jednoducho a rýchlo (pokiaľ máte neustále pripojenie na internet).  Môžete však vyhľadať hudbu len 5 krát do mesiaca, alebo si kúpiť platenú verziu. Počet stiahnutí však hovorí o obrovskej obľúbenosti.

Hodnotenie na Markete: 4.5 z 5*, cez 5.000.000 stiahnutí !

5. SoundHound: Aplikácia fungujúca na rovnakom princípe ako Shazam. Na pozadí aplikácie nájdete veľké tlačidlo, ktoré po stlačení vyhľadá pesničku a jej detaily. Užívatelia túto aplikáciu zaradili medzi TOP 10 Android aplikácií! Ja osobne som sa pri tejto aplikácii ešte nestretol s problémom, funguje výborne.

Hodnotenie na Markete: 4.5 z 5*, cez 1.000.000 stiahnutí.

Hudobné aplikácie:

1. xPiano: Krásne piáno vo vašom Androide. Ponúka 4 oktávy, 12 rôznych inštrumentov, multi-touch (od verzie Androidu 2.1), možnosť nahrať si (a potom aj pustiť) vlastnú pesničku, 2 jednoduché piesne na hranie a posuvnú klávesnicu piána. Či ste klavirista alebo nie, s touto aplikáciou budete isto spokojný a ohromíte ňou svojich známych.

Hodnotenie na Markete: 4.1 z 5*, cez 1.000.000 stiahnutí.

2. DrumKit: Absolútne nastaviteľná zostava bubnov a cymbalov. Podpora multi-touch. Znejú ako reálne. Na zábavku výborná aplikácia. V jednoduchosti je krása :)

Hodnotenie na Markete: 3.7 z 5*, okolo 500.000 stiahnutí.

3. Guitar – Solo lite: Super gitrová aplikácia ! Podporuje multi-touch, takže si ju užijete naplno. Dokonca, túto aplikáciu používal aj Eric Clapton v TV ! :) Na začiatku máte na výber z 8 akordov : Bm, A, G, Em, F#, E, D, Bm7, ktoré však môžete zmeniť na mnoho iných. Neplatená verzia ponúka len akustickú gitaru, no v platenej verzii je napríklad aj elektrická gitara. Must have aplikácia !

Hodnotenie na Markete: 4.3 z 5*, cez 5.000.000 stiahnutí !

4. Mobile Metronome: Klasický metronóm, na ktorom si môžete nastaviť tempo buď zo zvolených hodnôt, alebo si ho jednoducho “naťukáte” na tlačidle. Môžete zmeniť aj takt, hlasitosť či tón metronómu. Veľmi podarená aplikácia, hudobníci isto ocenia!

Hodnotenie na Markete: 4.6 z 5*, okolo 500.000 stiahnutí.

5. Musical Lite: Super aplikácia, ktorá obsahuje klavír, klávesy, bicie, MIDI inštrumenty, metronóm aj ladičku v jednom. Veľmi užitočné! Podporuje aj multi-touch a to robí z túto aplikáciu výnimočnou, hlavne pre hudobníkov. V platenej verzii (3,99 $) sa toho nachádza však oveľa viac!

Hodnotenie na Markete: 4.2 z 5*, okolo 1.000.000 stiahnutí.

Legenda: názvy aplikácii zároveň slúžia ako odkazy na Android Market.

Ak by ste mali nejaké otázky, kľudne sa pýtajte v komentároch :)

3.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+