MojAndroid

V prípade, že niekto z vás je majiteľom LEGO MINDSTORMS NXT a vlastní zároveň telefón s operačným systémom android, má teraz možnosť využiť novo-vyvinutú aplikáciu MINDdroid. Táto je dostupná na android markete zadarmo, pre všetky verzie androidu od 1.6 vyššie.

MINDdroid  je aplikácia, ktorá umožňuje vytvoriť bezdrôtové spojenie priamo s vašim LEGO NXT robotom. Bola vyvinutá samotnými fanúšikmi tejto technickej hračky a špecialistami na software Güntherom a Shawnom. MINDdroid po nadviazaní spojenia dokáže ovládať pohyby robota dopredu a do strán jednoduchým natočením mobilu.  Po stlačení tlačidla „action button“ na displeji dôjde k aktivácií motora „action motor“. Ak ste vlastníkom robota shooterbot alebo iného, ktorý využíva ku svojmu pohybu dva motory a máte v zásobe ešte aj „action motor“, užijete si mnoho zábavy. Cena za takúto stavebnicu Lego MINDstorms sa na Slovensku pohybuje od 279 do 332 eur .

26.10.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+