MojAndroid

Vrchný predstaviteľ spoločnosti Apple poskytol interview, v ktorom sa vo veľkej miere venoval novo predstaveným inteligentným hodinkám Apple Watch. V rozhovore Tim Cook obhajuje najnovší produkt spoločnosti aj napriek tomu, že verejnosť prijala nové inteligentné hodinky so zmiešanými pocitmi. Nájde sa veľa užívateľov, ktorí sú voči novým hodinkám skeptickí a iba málo takých, ktorí by verili, že Apple Watch spôsobia takú revolúciu, ako to bolo v prípade prvého iPhonu či iPadu.

Tim Cook však svojej spoločnosti a novým hodinkám naplno dôveruje, pričom ich prirovnal práve k spomínaným prelomovým zariadeniam spoločnosti. Cook tiež podotkol, že hodinky od Apple čelia rovnakej vlne nedôvery, ako to bolo v prípade iPodu a iPhonu. To by sa ale malo zmeniť hneď, ako budú mať užívatelia možnosť vyskúšať si tieto hodinky na vlastnej koži.

Apple_-_Apple_Watch

Okrem toho sa Tim Cook v rozhovore vyjadril aj k nekonečnej diskusii o tom, aké veľké rozdiely sú medzi zariadeniami od spoločnosti Apple a tými, ktoré fungujú so systémom Android či Windows. Toto bola obľúbená téma aj bývalého CEO Steva Jobsa, ktorý najväčšiu kvalitu zariadenia videl v tom, že za vývojom softvéru a hardvéru stojí jedna spoločnosť. To je aj aktuálny prípad zariadení od spoločnosti Apple, pričom drvivá väčšina konkurencie funguje na presne opačnom systéme a jeden druh softvéru využívajú celé rady výrobcov. Celé interview si môžete prečítať na tomto odkaze.

Zdroj: Fast Company via The Verge

18.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+