MojAndroid

Možno by sa mohlo zdať, že sociálne siete TikTok a Instagram si konkurujú viac než dosť, no tvorcovia prvej menovanej si to nemyslia. Spoločnosť ByteDance, ktorá za ňou stojí, totiž potichu vydala aplikáciu Whee, ktorá chce byť alternatívou Instagramu. Informáciu priniesol portál TheVerge.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Zatiaľ len pre vybrané krajiny

Na aplikáciu upozornil vývojár Artem Russakovskii, podľa ktorého je už dostupná v obchode Google Play pre viac ako tucet krajín. Európa alebo USA však medzi nimi zatiaľ nefigurujú. Ak si ju chcete teda nainštalovať, musíte využiť VPN sieť. Na základe popisu a snímok obrazovky v obchode je Whee veľmi podobný Instagramu, ale orientovaný skôr na zdieľanie fotografií vám blízkym ľudom.

Prístup len pre priateľov je dokonca zdôraznený na prezentačných snímkach obrazovky slovami: “Zdieľať iba s priateľmi“, “Vytvorené pre priateľov“ a “Označiť páči sa mi to a komentovať len s priateľmi.“ Používateľské rozhranie je pomerne jednoduché. K dispozícii sú tri hlavné karty pre fotoaparát, príspevky a správy.

V hornej časti je potom tlačidlo zvončeka, ktorým sa dostanete k upozorneniam (notifikáciám). Otázne je, prečo spoločnosť ByteDance vydáva novinku potichu? Navyše len nedávno spustila TikTok Notes, čo je ďalšia aplikácia na zdieľanie fotografií a textov. Možno však ide len o formu testovania a ak aplikácia neuspeje, tak tvorcovia môžu aplikáciu stiahnuť skôr, ako sa dostane k väčšiemu počtu používateľov. 

Whee
Whee
Developer: TikTok Pte. Ltd.
Price: To be announced
  • Whee Screenshot
  • Whee Screenshot
  • Whee Screenshot
  • Whee Screenshot
  • Whee Screenshot
Náš tip
Facebook a Instagram chce vaše dáta využiť na trénovanie AI. Máte už len niekoľko dní, aby ste to Meta zakázali
19.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+