MojAndroid

TikTok je momentálne veľmi populárnou sociálnou sieťou, ktorá svoj biznis založila na krátkych zábavných videách. Ukázalo sa, že presne toto funguje, obľubu si našla prevažne u mladších. Svoj biznis teraz rozširuje aj na veľké displeje. Konkrétne ide o novú TV aplikáciu, ktorá je už dostupná v ďalšej krajine, informoval portál Techinasia.

TikTok aj pre Android TV

Aplikácia je dostupná na smart televízoroch Samsung (Tizen), LG a všetkých ostatných s operačným systémom Android TV. A samozrejme aj na Android TV boxoch. Nová platforma umožní používateľom prihlásiť sa do svojich účtov a ponúkne im personalizovaný obsah. Presne taký, aký môžu sledovať na svojich mobilných zariadeniach.

Mohlo by vás zaujímať:

Malajzia je v poradí druhou krajinou, v ktorej sociálna sieť uviedla svoju aplikáciu pre TV. Po prvýkrát sa tak stalo už v roku 2020, no dostupná bola len pre Samsung televízory v Spojenom kráľovstve. Teraz je podpora rozšírená nielen o novú krajinu, ale aj iné operačné systémy (webOS od LG a Android TV).

TikTok je momentálne jednou z najúspešnejších sociálnych sietí na svete, no pravidelne sa v súvislosti s ním objavujú aj rôzne škandály. Celosvetovo aplikáciu používa viac ako miliarda ľudí na celom svete.

Nová aplikácia si určite svojich priaznivcov nájde. Veľa ľudí má doma smart televízor a mať možnosť pohodlne na ňom pozerať videá, na ktoré sú zvyknutí z malých displejov telefónov, určite niekto využije. Kedy a či sa aplikácia TikTok pre TV dostane aj k nám, zatiaľ nevieme.

Náš tip
TikTok prichádza so zhrnutím roku 2022. Toto boli tie najväčšie trendy

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+