MojAndroid

Platforma TikTok nedávno predstavila viacero opatrení na zvýšenie bezpečnosti a súkromia tínedžerov, ktorí sociálnu sieť používajú. Podľa portálu Gizchina sa zmeny budú týkať používateľov vo veku 13 – 17 rokov a budú mať vplyv na push notifikácie, súkromné správy a možnosť sťahovať videá z platformy.

Žiadne push notifikácie vo večerných hodinách či možnosť posielať súkromné správy

Prvá zmena sa týka push notifikácií. Po novom používatelia vo veku 13 až 15 rokov prestanú dostávať upozornenia po 21. hodine a používatelia vo veku 16 až 17 po 22. hodine. TikTok dúfa, že týmto pomôže tínedžerom vybudovať si zdravší prístup k sociálnym médiám tak, aby neovplyvňovali ich kvalitu spánku. Nové opatrenia zaviedla na základe odporúčaní pediatrických expertov a obhajcov starostlivosti o mládež.

16 až 17-roční používatelia navyše dostanú možnosť povoliť ostatným používateľom sťahovať ich videá, no predtým budú musieť svoju voľbu potvrdiť. Táto možnosť je pre mladistvých používateľov vypnutá a pre používateľov mladších ako 16 rokov ostáva zakázaná úplne. Tínedžeri mladší ako 16 rokov budú musieť taktiež zakaždým, keď budú chcieť zverejniť video, potvrdiť, komu sa môže dané video zobraziť.

Nové pravidlá sa dotknú aj možnosti posielať súkromné správy. Tá bude pre mladistvých používateľov automaticky vypnutá, avšak používatelia vo veku 16 – 17 rokov si ju budú môcť aktivovať manuálne.

Náš tip
Google Play odstraňuje z ponuky čoraz väčšie množstvo aplikácií
15.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+