MojAndroid

Facebook si dlhodobo držal titul sociálnej siete s najväčším počtom stiahnutí na svete. Pomerne nová platforma TikTok sa však v posledných rokoch zmocňuje internetu a podľa analýzy spoločnosti Nikkei odteraz dominuje tento rebríček. O novinke informoval portál Phone Arena.

Najsťahovanejšie sociálne siete 2021
Foto: Phonearena.com

Slávu TikToku sa snažia skopírovať aj iné platformy

TikTok do sveta sociálnych sietí priniesol úplne nový formát, ktorý neskôr prebrali aj ostatné platformy. Instagram dávnejšie predstavil funkciu s názvom Reels a neskôr sa pridal aj YouTube s funkciou YouTube Shorts. Krátke videá síce nie sú ich zameraním, no používateľom aspoň prinášajú nový typ obsahu ako osviežujúcu alternatívu k bežným príspevkom.

Revolúciu v sledovaní videí priniesol svojho času aj YouTube, kde dodnes dominujú kratšie videá do 10 minút, na rozdiel od čosi dlhších filmov a seriálov, ktoré ponúka tradičná televízia. TikTok posunul hranice ešte ďalej a predstavil rýchle videá s priemernou dĺžkou deväť až pätnásť sekúnd.

TikTok už nie je len o zábavných videách

Na začiatku jej slávy bola sociálna sieť zaplavená vtipnými klipmi, dnes tam však nájdete aj edukačné videá, rady do života, návody pre rôzne oblasti a mnoho ďalších. Popularitu TikToku si všimli aj firmy a dnes inzerujú svoje produkty a služby aj tam, nie len na Facebooku a Instagrame ako kedysi.

Náš tip
Xiaomi Mi Band 6 dostane v aktualizácii zaujímavú funkciu

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+