MojAndroid

Čínska verzia populárnej aplikácie TikTok sa chystá obmedzovať používateľov, ktorí majú menej ako 14 rokov. V pláne je skresať čas strávený pozeraním videí na 40 minút denne. Informáciu zverejnil portál TheVerge.

TikTok pre mladistvých len na 40 minút denne

Tento režim pre mládež je súčasťou čínskeho nariadenia vlády, ktorého cieľom je znížiť čas, ktorý mladiství trávia na internete. Aplikáciu budú môcť používať denne v čase od 6:00 do 22:00 a nebudú môcť zapínať ďalšie okná s aplikáciami. Pravidlá sa týkajú len overených používateľov pomocou reálnych údajov, s ktorými by mali pri aktivácii pomáhať rodičia neplnoletých.

TikTok titulka
Foto: Redakcia

Zastupitelia čínskej vlády pokladajú závislosť na internete za nebezpečnú. Minulý mesiac čínska tlač odhalila nové pravidlá, ktoré hovoria o tom, že obyvatelia pod 18 rokov môžu hrať počítačové hry len počas piatkov, sviatkov a víkendov v čase od 8:00 do 21:00. Autority štátu ovplyvnili herné spoločnosti a aplikácie, ako napríklad TikTok natoľko, že každá z nich si vyžaduje overenie skutočných osobných údajov. Online hry dokonca vyžadujú overenie pomocou telefónneho čísla.

Obsah, ktorý budú deti na TikToku vidieť, bude upravený. Obsahovať bude viac poučných videí, sociálnych experimentov, videí z múzeí, informácie o historických pamiatkach a podobne.

Náš tip
AppGallery Code 2021: Predstavujeme kategóriu Operátori

21.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+