MojAndroid

TikTok je aplikácia, ktorá je prinajmenšom kontroverzná. Na jednej strane tu nájdete vtipné krátke videá, ale objavujú sa aj informácie o tom, že aplikácia zbiera osobné údaje a podobne. Kritika na TikTok sa vzniesla v minulosti viackrát, väčšinou to bolo z dôvodu problémovej bezpečnosti a ochrane osobných údajov. Podaných už bolo aj niekoľko žalôb.

  • Tip: Hľadáte nový smartfón, príslušenstvo či zariadenia do smart domácnosti? Tie najlepšie ponuky nájdete na www.androidmania.sk.

Útočníci mohli získať kontrolu nad účtami používateľov

Poďme ale späť k samotnej aplikácii. Portál Theverge informuje o nových zraniteľnostiach, ktoré môžu poriadne potrápiť. Výskumníci z Check Point zistili, že je možné odoslať falošné správy, na ktoré používateľ klikne a útočník sa dostane (čiastočne) k jeho profilu. Môže napríklad uploadovať alebo mazať videá či meniť nastavenia už existujúcich videí.

Štruktúra aplikácie dokonca umožňuje útočníkovi presmerovať obeť na falošnú stránku, ktorá vyzerá ako domovská stránka služby TikTok. Agentúra Check Point na problém upozornila už v novembri minulého roka. Aplikácia by už teraz mala byť bezpečná.

K téme sa vyjadrili aj zástupcovia TikTok:

“TikTok sa zaväzuje k ochrane používateľských dát. Spoločnosť Check Point nám oznámila problém, na ktorého odstránení sme ihneď začali pracovať. V najnovšej verzii aplikácie boli všetky nahlásené nedostatky opravené.”

Našťastie chyby v bezpečnosti aplikácie zneužité neboli. Služba existuje približne 2 a pol roka a za tento čas získala až 1,5 miliardy používateľov. Aj vďaka obrovskému množstvu používateľov môžeme očakávať, že útočníci sa budú častejšie zameriavať na prelomenie ochrany v aplikácii. Je len na samotných vývojároch, ako sa s týmto problémom popasujú a koľko príležitostí hackerom dajú.

Verzia: 6.9.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.9.0
Aktuálna cena: Zdarma

Prečítajte si aj:

Náš tip
TikTok opäť v problémoch: Žaloba kvôli zberu osobných údajov

Náš tip
TikTok vzbudzuje obavy a konkurencia čaká, ako ešte porastie

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+