MojAndroid

Je dobrý nápad, aby sa vláda snažila zaujať a presadiť na sieti, ktorá zatiaľ vzbudzuje skôr rozpaky, najmä pokiaľ ide o jej pozadie a bezpečnosť? Tá česká to vidí ako skvelý nápad propagovať myšlienku očkovania proti Covid-19.

Známe tváre a známy TikTok

Každá krajina sa snaží v týchto dňoch a týždňoch už prezentovať svoju predstavu o podpore očkovania. U nás sme zatiaľ celkom konzervatívni, známe mená a heslá. Väčšina krajín vsádza skôr na anonymné tváre, pričom dôležité je zachytiť seniorov alebo rodiny.

Teda symboly, ktoré každý pozná. A potom je tu česká vláda, ktorá sa vydala celkom netradičnou cestou, keď zadala dvom známym českým menám projekt, ktorý má poukázať na očkovanie, vyvrátiť mýty a teda ukázať, že je to dôležitá a bezpečná vec.

Prvotné údaje hovoria o nákladoch vo výške 500 tis. CZK (cca 19 428 EUR), ktoré pohltí reklama na sociálnych sieťach, vrátane TikTok. A práve táto sieť a jej zapojenie do kampane na očkovanie vzbudila najväčšiu vlnu kritiky.

TikTok nemá zrovna dobré renomé, kvôli otázkam nad bezpečnosťou , detskou šikanou alebo prepojením na čínsku vládu, sa už napísalo mnoho. Pri terajšej českej akcii je to ešte dôvod navyše, a to miesto a forma.

Je vlastne TikTok vhodný vzhľadom na svoje osadenstvo, aby šíril prezentáciu o očkovaní? Navyše, medzi ľuďmi, ktorým očkovanie ani nie je určené, pre ich vekovú skladbu. Známy český youtuber nešetril kritikou, tak nad rozsahom investície do reklamy ako aj nad ľuďmi, ktorí pre štát službu dodávajú:

Zdroj: kovy_gameballcz via Twitter

A pri tom sa otvára ešte jedna otázka, každý kto sa zapojí do propagácie štátu, jeho aktivít alebo aj na prvý (snáď aj ten druhý) pohľad ušľachtilej myšlienky podporiť kampaň na očkovanie, to vo výsledku schytá. Stane sa z neho človek, ktorý pracuje pre vládu, podporuje ju a ani následné korigovanie celej akcie ako zadarmo, to už nezachráni.

Vstup do vôd, kde sa bežne nepohybujete a kde vládne politika a nie je to pre vás prostredie vašich skladovateľov, môže zrazu aj tým známym menám ukázať, že toto je už iná liga. A vlna kritiky sa valí z každej strany a nedá sa zastaviť.

Náš tip
Instagram chce byť ako TikTok. Príbehy možno budeme posúvať vertikálne
10.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+