MojAndroid

Jedným z tohtoročných hitov medzi sociálnymi aplikáciami je určite vo svete populárny TikTok. Účelom aplikácie je vytváranie krátkych kreatívnych videí s hudobným alebo zvukovým podtextom, ktoré následne zdieľate a nechávate hodnotiť. A tak, ako služba Instagram začína byť populárnejšia než Facebook, tak TikTok vytláča známy Snapchat. Spoločnosť ByteDance, ktorá TikTok vlastní, teraz prichádza na trh s vlastným smartfónom Jianguo Pro 3. Informáciu o ňom priniesol server Engadget.

Parametrami patrí do najvyššej triedy

Spoločnosť ByteDance kúpila čínskeho výrobcu Smartisan, a to vrátane jeho patentov. Smartisan nie je u nás veľmi známy, ale v Číne má už za sebou niekoľko smartfónov. Ten najnovší, ktorý je vytvorený pod novým majiteľom, ponesie naďalej označenie tohto výrobcu.

Jeho pôvodný názov Nut Pro 3 sa ale zmenil na Jianguo Pro 3. Zo špecifikácií je známy napríklad čipset Qualcomm Snapdragon 855+, 12 GB RAM a vnútorná pamäť s veľkosťou 256 GB. Batéria má kapacitu 4000 mAh, nechýba snímač odtlačkov prstov v displeji a 48-megapixelový fotoaparát bude mať štyri snímače. Pôjde teda o najvyššiu triedu.

Aká bude spojitosť s TikTok?

Pokiaľ sa pýtate, či bude mať tento smartfón prepojenie na aplikáciu TikTok, odpoveď je áno. Používatelia dostanú predinštalovanú jej čínsku verziu nazvanú Douyin, ktorú budú môcť spustiť aj jednoduchým potiahnutím z uzamknutej obrazovky. Kvalitný fotoaparát, respektíve selfie kamera, umožní okamžite vytvoriť krátke kreatívne video s filtrami a efektmi zo služby TikTok. Tie budú predinštalované aj v aplikácii fotoaparátu, takže nimi bude možne vylepšiť aj bežné videá, ktoré sú dlhšie ako 60 sekúnd. Cena smartfónu je v prepočte 370 eur.

Náš tip
Samsung Galaxy A51: Kľúčové špecifikácie chystanej novinky unikli na internet
6.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+