MojAndroid

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 ani napriek svojmu novému pomenovaniu vôbec nepatril medzi najpodarenejšie čipy, ktoré nám tento americký gigant ponúkol. Skôr išlo o modely, ktoré sa vyznačovali viacerými problémami, no tým najznámejším je práve výrazné zahrievanie. Teraz nám portál Xiaomiui ponúkol zoznam Xiaomi zariadení, ktoré budú predstavené s pripravovaným procesorom Snadpragon 8 Gen 1+. Tento čip už snáď podobné problémy trápiť nebudú.

Čo prinesie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+?

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+ nesie kódové označenie SM8475. Bude použitá 4 nm výrobná technológia N4 od TSMC. V predchodcovi bez prívlastku “+” bola použitá technológia výroby od juhokórejského Samsungu. Dizajn čipu bude založený na ôsmich jadrách, pričom nebude chýbať jedno super výkonné jadro, tri výkonné a štyri úsporné jadrá. Pôjde o Cortex X2, Cortex A710 a Cortex A510.

Maximálna taktovacia frekvencia sa zastavila na hodnote 2,99 GHz. Ide o pomerne vysoký takt vzhľadom na to, že ide o procesor, ktorý je určený pre mobilné zariadenia. Vysoké frekvencie dokážu čipset aj poriadne zahriať, takže sme zvedaví, ako ta nakoniec z tohto pohľadu dopadne. Snapdragon 8 Gen 1+ bude predstavený už v priebehu mája.

Snapdragon 8 Gen 1+ poputuje na tieto Xiaomi smartfóny

Xiaomi sa už teraz rozhodlo, že Snapdragon 8 Gen 1+ poputuje do viacerých smartfónov značky. Pôjde o pripravované Xiaomi 12 Ultra, Xiaomi MIX Fold 2, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro a Xiaomi 12T Pro, ktoré sa bude v iných častiach sveta predávať aj ako Redmi K50S Pro.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Tieto informácie boli odhalené v zdrojovom kóde používateľskej nadstavby MIUI a prítomnosť spomínaného procesora odhaľuje zadaná hodnota “PlatformX475”. Tá odkazuje na doposiaľ oficiálne nepredstavený vlajkový čipset od Qualcommu. Ostáva nám len veriť, že TSMC sa postará o to, aby sa problém s prehrievaním už neobjavil, ako tomu bolo v prípade Snapdragonu 8 Gen 1, o ktorého výrobu sa staral Samsung.

Náš tip
One UI, EMUI, MIUI? Najlepšou nadstavbou pre Android sa stáva…
27.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+