MojAndroid

Výrobcovia smartfónov sa o svoje zariadenia starajú a vylepšujú ich aj niekoľko rokov po vydaní. Nie vždy sa síce jedná o veľké aktualizácie s množstvom funkcií, no aj aktuálne bezpečnostné záplaty a občasné optimalizovanie výkonu dokážu vaše zariadenie udržať ako nové dlhšie. Tento týždeň dostalo aktualizáciu hneď niekoľko zariadení od rôznych výrobcov.

Séria Huawei Mate 20

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro | Foto: Redakcia

Huawei Mate 40 Pro 

Zariadenia zo série Huawei Mate 20, ktoré bežia na systéme EMUI 11, dostávajú podľa portálu Huawei Central menšiu aktualizáciu na zlepšenie výkonu a stability systému. Podľa zoznamu zmien však žiadne ďalšie vylepšenia neprináša. Aktualizácia je momentálne dostupná len pre zariadenia v Číne, no očakáva sa, že neskôr dorazí aj do ostatných krajín.

OnePlus 8 a 8 Pro

OnePlus 8 Pro fotoaparat
OnePlus 8 Pro | Foto: Redakcia

OnePlus 8 Pro

OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro zas v Európe získavajú augustovú bezpečnostnú záplatu spolu s niekoľkými novými funkciami, opravou chýb a celkovým zlepšením výkonu a stability. O zmenách informoval portál Gadgets 360.

Do aplikácie Fotoaparát bol pridaný optimalizovaný portrétový režim pre predný fotoaparát a obe zariadenia dostali novú aplikáciu OnePlus Store (ktorú je možné odinštalovať). Najväčšou zmenou si však prešiel Always On displej. Odteraz budete môcť urobiť snímku obrazovky Always On displeja či nechať na ňom zobrazovať vlastné Bitmoji.

Samsung Galaxy A50s

Samsung Galaxy A50s fotoaparát
Samsung Galaxy A50s | Foto: GSMArena.com

Samsung Galaxy A52s 

Portál Sammobile informuje, že model Galaxy A50s dostáva v týchto dňoch augustovú bezpečnostnú záplatu. Nový firmvér nesie označenie A507FNXXU5DUG4 a medzi prvými ho dostávajú používatelia v ázijských krajinách.

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold displej
Samsung Galaxy Fold | Foto: T3.com

Samsung Galaxy Z Fold3 

Aktualizáciu s augustovou bezpečnostnou záplatou dostal nedávno aj Samsung Galaxy Fold, informoval Sammobile. Najnovšia záplata odstraňuje 40 zraniteľností, ktoré sa týkajú súkromia používateľov a ich bezpečnosti. Nie je známy oficiálny zoznam zmien, no aktualizácia môže priniesť aj opravy všeobecných chýb či vylepšenie stability zariadenia.

Samsung Galaxy Xcover 5

Samsung Galaxy Xcover 5
Samsung Galaxy Xcover 5 | Foto: Samsung.com

Samsung Galaxy Xcover 5 

Ako posledný tu máme odolný smartfón Galaxy Xcover 5. Ten podľa portálu Sammobile teraz dostáva vo viacerých ázijských a európskych krajinách, vrátane Slovenska, augustovú bezpečnostnú aktualizáciu. Nová verzia systému dostala označenie G525FXXS3AUH1 a odstraňuje 40 zraniteľností, ktoré sa týkajú súkromia a bezpečnosti používateľov.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Fold3 vs Galaxy Z Fold2 | Porovnanie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+