MojAndroid

Mechanické hodinky sú stále veľmi populárne, hoci už dávno nepatria medzi najpresnejšie merače času. Práve naopak, aj tie najdrahšie kúsky sa rýchlo vychýlia od pôvodného nastavenia, čo niekedy robí odchýlku aj niekoľko sekúnd za deň. Napriek tomu sa stále tešia svojej popularite a spoločnosť VCXO možno konečne našla spôsob, pomocou ktorého je možné mať aj na mechanických hodinkách stále presný čas.

VCXO-OX-One-Mechanical-GPS-Watch-black-ceramic

Nové hodinky spoločnosti nesú označenie Ox One a obsahujú mechanický strojček, ktorý sa automaticky synchronizuje so satelitami GPS po stlačení “čarovného tlačidla”. To nahradilo tradičnú naťahovaciu korunku a ostalo jediným spôsobom, ktorým je možné na týchto hodinkách nastaviť čas. Batéria vo vnútri sa nabíja pomocou závaží na strojčeku a zároveň nabíja automatický strojček.

VCXO-OX-One-Mechanical-GPS-Watch-steel-2

Vynálezca týchto hodiniek, Adrian Pedrozo, neprezradil presný princíp, na ktorom tieto hodinky pracujú. Nie je ani isté, kedy sa začnú predávať, no ak by ste o ne mali záujem, pripravte si poriadny balík peňazí. Cena týchto hodiniek začína na 9,150$ no predávať sa budú aj v edícii z ružového zlata, za ktorú zákazníci budú musieť zaplatiť 41,150$.

Viac o týchto hodinkách sa môžete dozvedieť na tomto odkaze.

Zdroj: techchrunch

28.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+