MojAndroid

Wear OS od Googlu pociťuje úpadok. Je tomu už nejaký čas, čo systém nedostáva žiadne nové funkcie, prípadne zmenu dizajnu. Pomaly, ale isto umiera. Rovnako nové zariadenia s Wear OS neprichádzajú na trh tak často, ako tomu bolo pred pár rokmi.

Náš tip
Ticwatch 2 sú najzaujímavejšie hodinky s Android Wear za poslednú dobu

Nejaké zariadenia sa predsalen objavujú. Najnovšie TicWatch Pro sú naozaj prémiovým nositeľným príslušenstvom. Cena bude štartovať na 249 €. Kvalita spracovania je na veľmi vysokej úrovni. Rám a zadná strana sú vyrobené z ocele a remienok je kombináciou kože a silikónu. Hodinky obsahujú dve hardvérové tlačidlá. Pomocou nich je možné vyvolať Google asistenta, otvoriť menu aplikácií, aktivovať Google Pay a iné funkcie. Spodné tlačidlo je možné nastaviť tak, aby sa po jeho stlačení zapla aplikácia, ktorú si zvolíte.

Za nandštandardnú výdrž môže displej

Hlavným lákadlom nových hodiniek je displej. Ten obsahuje dve vrstvy. Spodná vrstva ponúka OLED panel, tá horná je zase riešená technológiou FSTN (Film compensated Super Twisted Nematic). Tá umožňuje zobrazovanie základných informácií (čas, dátum, kroky, tep) nonstop bez toho, aby tým utrpela výdrž batérie. V tomto móde sľubuje výrobca výdrž 5-30 dní. Pokiaľ ale chcete využívať smart funkcie hodiniek naplno, výdrž by mala byť na úrovni približne dvoch dní.

Základné parametre:

  • Operačný systém: Google Wear OS
  • Rozmery: 45 x 12,6 mm
  • Displej: kruhový, 1,39″, rozlíšenie 400 x 400 pixelov + FTSN displej
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon Wear 2100
  • Pamäť: 512 MB RAM, 4 GB úložisko
  • NFC, GPS, Bluetooth 4.2, WiFi
  • Vodeodolnosť: IP68
  • Batéria: 415 mAh

 

Okrem zaujímavo riešeného displeja sa tieto hodinky nijako extra neodlišujú od bežných kvalitnejších hodiniek s Wear OS. Aj napriek certifikácii IP68 výrobca nedoporučuje mať ich na ruke pri plávaní. Zakúpiť tieto hodinky bude možné priamo na oficiálnej stránke Mobvoi, prípadne na Amazone, no tam budú k dispozícii len pre zákazníkov z  USA, Británie, Nemecka, Talianska a Španielska.

Používate smart hodinky alebo náramky?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+