MojAndroid

Sociálna sieť Threads vznikla ako alternatíva k službe Twitter po jej kúpe miliardárom Elonom Muskom. Ten totiž začal v službe robiť zmeny, ktoré vyvolali kritiku časti používateľov, a dokonca sieť premenoval na jednoduché X. Threads teraz slávi prvé výročie a my sa môžeme pozrieť na to, ako sa jej za jej prvý rok darilo.


Mohlo by vás tiež zaujímať:


Koľko má v súčasnosti Threads aktívnych používateľov?

Threads vznikla na základoch populárnejšej sociálne siete Instagram od spoločnosti Meta a dokonca spočiatku vyžadovala k prihláseniu aj Instagram účet. Projekt bol spustený 5. júla 2023, takže je už viac ako rok na trhu. K výročiu sa na tejto sociálnej sieti vyjadril aj sám CEO spoločnosti Meta Mark Zuckerberg.

Threads
Mark Zuckerberg oznámil 175 miliónov aktívnych používateľov sociálnej siete Threads | Zdroj: Threads.com

S nadšením potvrdil, že sa počet aktívnych používateľov na začínajúcej sociálnej sieti rozrástol na 175 miliónov mesačne. Aj keď ide o pekné číslo, tak možno nie je až také číslo , aké vedenie očakávalo. Threads totiž spočiatku rástla závratným tempom, oslovila 100 miliónov používateľov len 5 dní po jej spustení.

Následne sa však tempo pribúdajúcich používateľov spomaľovalo. Vo februári hlásila služba 130 miliónov používateľov a v apríli 150 miliónov. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť Meta neustále vyzývala používateľov Instagramu k vyskúšaniu novej sociálnej siete, tak to určite nie je výrazný rast.

Napriek tomu sa vývojári Threads rozhodli oslaviť 175 miliónový míľnik s novými vlastnými ikonami. Mobilná aplikácia bola aktualizovaná tak, aby dala dočasne používateľom na výber 5 ikoniek. Každý deň od 5. júla pribúda v aplikácii jedná ikonka. Nájdete ich na karte Váš profil v aplikácii klepnutím na ikonu narodeninovej torty. Pretože sú ikony sú k dispozícii len na veľmi obmedzený čas, tak by ste si mali jednu z nich vybrať do 12. júla.

Threads, an Instagram app
Threads, an Instagram app
Developer: Instagram
Price: Free
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
  • Threads, an Instagram app Screenshot
Náš tip
Evolúcia skladacieho Samsungu, smartfón pre špiónov, zmeny v Netflixe a stratený telefón | Prehľad týždňa

 

7.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+