MojAndroid

Dnes sa na populárnej platforme Kickstarter, ktorá slúži pre získavanie finančných prostriedkov prostredníctvom návštevníkov internetových stránok, objavil nový kreatívny projekt s názvom Thermodo, navrhnutý skupinou vývojárov Robocat. Jedná sa o malý elegantný teplomer pre vaše mobilné zariadenia, ktorý môžete nosiť všade so sebou.

Thermodo

Thermodo je možné pripojiť k iOS alebo Android zariadeniu prostredníctvom audio jack konektora, odkiaľ čerpá energiu. Toto malé zariadenie meria vnútornú alebo vonkajšiu teplotu v rozsahu od -20 °C do +50 °C a posiela zodpovedajúci zvukový signál prostredníctvom konektora na vašom zariadení. Aplikácie, ktoré vývojári vyrobili ešte pred týmto projektom sú upravené tak, aby dokázali spracovať získaný signál a interpretovať ho ako teplotu na obrazovke vášho smartfónu. Autori pracujú aj na open source SDK, ktorý môžete použiť vo vlastných aplikáciách a zabezpečiť späťnú kompatibilitu s týmto príslušenstvom.

Hoci chalani z Robocat majú už niekoľko hotových prototypov, aby mohli začať sériovú výrobu príslušenstva Thermodo, potrebujú získať finančný príspevok v hodnote 35 000 dolárov (26 850 €). Po získaní potrebných financií predpokladajú so začatím výroby v júli. V auguste začnú odosielať prvé kusy zákazníkom. V súčasnej dobe je autorov projektu možné podporiť najnižšou sumou 19 dolárov, za ktorú získate jeden Thermodo snímač v čiernej alebo bielej farbe. Nižšie nájdete prezentačné video produktu a aj jednoduché vysvetlenie, prečo čo ich dohnalo k vytvoreniu takéhoto produktu.

Domovskú stránku projektu nájdete na webe Kikstarter kliknutím na tento odkaz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+