MojAndroid

V poslednej dobe sa na Slovensku objavujú naozaj zaujímavé herné počiny. Medzi ne sa rozhodne zaradí aj pripravovaná puzzle arkádovka The House of Da Vinci, ktorá aktuálne bojuje o úspech na známom portáli Kickstarter. Jej vývojári už takmer dosiahli požadovanú sumu a my veríme, že sa im to podarí a ich titul sa stane realitou. Sami totižto patríme medzi tých, ktorí by si túto hru radi zahrali.

The House of Da Vinci v mnohom pripomína hru The Room, ktorá patrí rozhodne medzi to najlepšie, čo si na svojom smartfóne môžete zahrať. Vo veľa veciach je ale hra o známom vynálezcovi a umelcovi zo slovenskej dielne lepšia, prepracovanejšia. To pochopíte hneď, ako si pozriete video-upútavku, ktorá zachytáva časť gameplayu. Vašou úlohou v tejto hre je lúštiť rôzne hlavolamy a hádanky, ktoré sú každým kolom ťažšie a ťažšie. Graficky je táto hra na naozaj vysokej úrovni, prináša hlavolamy na základe reálnych fyzikálnych vlastností a čo je najlepšie, nájdete v nej predmety a fakty z reálnej histórie. Jednoducho herný masterpiece.

Hra by mala byť dostupná pre mobilné zariadenia s peračným systémom Android a iOS, ale aj na počítačoch (Mac, Windows). Priamo na Kickstarteri si môžete “predobjednať” samotnú hru pre váš smartfón, ale aj v kombinácii s PC, pričom za finančnú podporu získate aj sadu tapiet vo vysokom rozlíšení a originálny soundtrack. Viac si o hre môžete prečítať priamo na oficiálnom webe alebo v kampani na Kickstarteri. My sme sa o novej hre porozprávali aj priamo s jej autormi, konkrétne s CEO Blue Brain Games Martinom Pavelekom.

 

Zdravím Martin, gratulujeme k spusteniu kampane. Aké máte s chalanmi pocity?

Ďakujeme! Pocity sú fantastické! Sme veľmi zvedaví, ako sa to celé bude vyvíjať. Bol to veľký kus práce, hlavne to video (smiech).

Držíme palce! Veľmi radi budeme písať o úspešnej slovenskej kampani na svetovej platforme. Prečo práve puzzle hra a prečo Da Vinci?

Už ako malý som miloval adventúry, ktoré mali zaujímavý príbeh. Dnes sú hry síce veľmi eye-candy, ale často s plytkým príbehom, ktorý dlho nevydrží. Dá sa povedať, že takto to vnímame všetci. A Da Vinci? Jeho život, dielo a odkaz, ktorý zanechal, nás veľmi inšpiruje a otvára nekonečné možnosti ako vyrozprávať kúsok z jeho príbehu. My sme sa rozhodli predstaviť Leonardove koncepty iným spôsobom, priamo v hre ako prekážky, mechanizmy a rôzne puzzle.

Hádam najznámejšia puzzle hra je The Room a jej dve pokračovania. The House of Da Vinci sa v princípe celkom podobá. Je to zámer?

 Áno, je to tak. The Room máme veľmi radi a pôvodnou hrou sme sa inšpirovali. Chceli sme však tento typ hry posunúť do pútavého, autentického príbehu.

Leonardo Da Vinci je naozaj bohatá téma, naposledy napríklad vynikajúci seriál Da Vinci’s Deamons, ktorý však do histórie primiešal trošku toho svojho, za čo ho niektorí milujú a iní kritizujú. Týka sa to aj vás?

Ako v každej originálnej hre, na ktorú ešte hráči spomínajú dlho po tom, čo ju zvládli, sme aj my pracovali s našou vlastnou imagináciou a kreativitou. Samozrejme, na niektorých miestach renesanciu trošku dokresľujeme, no snažíme sa byť v najvyššej miere autentickí: hlavne v otázke architektúry, hudby, prostredia a príbehu.

Vedel by si nás uviesť do príbehu niekoľkými vetami?

Je podvečer jedného letného dňa roku 1506. Kráčaš vznešenými ulicami Florencie smerom k Palazzo Gondi. Dnes večer ťa tvoj majster nečakane povolal, aby si mu pomohol s jeho najnovším vynálezom. Prechádzajúc okolo Badia Fiorentina premýšľaš nad udalosťami posledných dní. Leonardo ti pripadal akýsi iný než obvykle, akoby ho niečo trápilo, dokonca ti pripadal rozrušený. Horúčkovito pracoval na niečom, čo pred všetkými tajil a ty sa možno práve dnes dozvieš, čo to bolo. Zo zadumania sa preberieš, až keď si uvedomíš, že už stojíš pred vchodom do majstrovho domu, ktorý tak dobre poznáš. Dnes ti však Leonardov dom, aj ulica na ktorej stojí pripadajú zvláštné. Poriadne sa rozhliadneš, keď tu zrazu…

Tak to si nás celkom naštartoval. Chalani, nevieme sa dočkať. Martin, vďaka za krátky rozhovor a držíme vám palce.

aka!

O dostupnosti tejto hry v obchode Play a o výsledku jej kampane na Kickstarteri vás budeme rozhodne informovať, tak pozorne sledujte naše články!

4.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+