MojAndroid

Jeden z najväčších producentov čipov pre mobilné zariadenia Texas Intruments, pripravuje nový procesor, ktorý ponesie názov OMAP 5. Ten by mal byť stále dvojjadrový s vylepšenou architektúrou, ktorá umožňuje použiť taktovaciu frekvenciu až 2GHz. Plánované procesory OMAP5430 a OMAP5432 sľubujú trojnásobný výkon súčasnej generácie SOC procesora OMAP4430.

Procesor by mal byť vybavený dodatočným jadrom pre renderovanie 2D grafiky – to by malo znížiť zaťaženie na 3D GPU a hlavný výpočtový procesor. Noviniek je viacero no zatiaľ stále nie je známe, kedy by sa tieto procesory mohli objaviť v nových smartfónoch a tabletoch. Spoločnosť pre nás pripravila aj niekoľko videí s opisom ich novej generácie SOC procesorov. Tu sú:

Procesor od Texas Intruments pravdepodobne dostane aj Nexus Prime. Ak boli uniknuté špecifikácie správne, mali by sme sa v ňom dočkať dvojjadrového procesora z modelovej línie OMAP 4 s taktom 1,5GHz. Uvíme zajtra ráno, s čím Google a Samsung nakoniec prídu :).

Zdroj: androidcommunity.com

18.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+