MojAndroid

Životnosť batérie je horúcou témou v operačnom systéme Android. Každý používateľ, ktoréhokoľvek sa opýtate, čo by vylepšil na svojom Android telefóne, určite spomenie na popredných priečkach výdrž batérie svojho miláčika. Vzhľadom na to, že vývoj batérií sa akoby zastavil, je potrebné zatlačiť na výrobcov hardvéru, aby tento menej spotrebovával batériu pri záťaži. Texas Instruments je len jeden taký výrobca, ktorý sa snaží na výzvu zareagovať. Na všetko je však potrebné trošku času a trpezlivosti zo strany používateľov.

Podľa Briana Carlsona z Texas Instruments, ktorý sa vyjadril v istom rozhovore, že nástupcom ich nadchádzajúcich OMAP5 čipov (OMAP6?) bude v roku 2013 technológia, ktorá bude používať 20Nm proces, ktorý bude poskytovať „celodennú pracovnú záťaž“. Koľko je to presne hodín, to však neprezradil, ale je zrejmé, že technológia bude ladená na energetickú efektivitu a nie výpočtový výkon. Je to však v rozpore so smerovaním Nvidia, ktorá sa snaží o štvorjadrové procesory Kal-El Mobile.

Pre nás používateľov je to optimistická správa, pretože bežne pri používaní a pracovnom vyťažení Android smarfónu je batéria úplne vybitá za niekoľko hodín a to nehovorím, keď ho začnete používať ako navigáciu. Momentálne je preto pri používaní potrebné nosiť aspoň nabíjačku alebo v zálohe výbavy na prežitie náhradnú batériu a jas obrazovky znížiť na prijateľné minimum. Bojové pole s výdržou batérie čaká veľmi ťažký boj, hlavne keď sa zvyšujú prenosové rýchlosti internetu, keď nás čaká „clouding“. Ostáva len dúfať, že raz sa dožijeme dňa, keď svoj smartfón budeme dobíjať raz za niekoľko dní, a nie niekoľko krát za deň, ako sa mi to občas stáva.

Ako často dobíjate batériu na svojom smartfóne vy?

Zdroj: www.phandroid.com

 

8.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+