Mnohí výrobcovia sa snažia dodávať procesory svojej vlastnej produkcie a to spôsobuje medzi ostatnými výrobcami vysokú konkurenciu. Texas Instruments sa snažil presadiť v konkurencii mobilných procesorov, no zdá sa, že opúšťa pole, kde kraľujú také spoločnosti ako Nvidia alebo Qualcomm a v najbližšom čase sústredí svoju pozornosť na také odvetvie priemyslu ako sú automobilky. Týmto svojim krokom chce spoločnosť Texas Instruments vytvoriť pre seba lepšie vyhliadky v podnikaní, no zdá sa, že investori sa na tomto kroku nedohodli a ich akcie klesli o 3 percentá.
Ostatní výrobcovia budú naďalej rozvíjať svoju spoluprácu s odberateľmi ich procesorov. Texas Instruments však tvrdí, že trh smartfónov a tabletov bude v nižšom záujme spoločnosti a v budúcnosti spoločnosť zníži aktivity v tomto segmente. Dobrou správou však je, že procesory s označením OMAP budú aj naďalej existovať v portfóliu spoločnosti Texas Instruments, no pravdepodobne nebudú súčasťou smartfónov a tabletov. Všetko však ostáva otvorené a časový plán na tento prechod nie je doteraz stanovený.
skoda. omap je v android svete synonimom otvorenosti, dobre zdokumentovanych datasheetov (uz len taky development manual k omap4 ma asi 5x viac stran ako manual k exynos4)…