MojAndroid

Mnohí výrobcovia sa snažia dodávať procesory svojej vlastnej produkcie a to spôsobuje medzi ostatnými výrobcami vysokú konkurenciu. Texas Instruments sa snažil presadiť v konkurencii mobilných procesorov, no zdá sa, že opúšťa pole, kde kraľujú také spoločnosti ako Nvidia alebo Qualcomm a v najbližšom čase sústredí svoju pozornosť na také odvetvie priemyslu ako sú automobilky. Týmto svojim krokom chce spoločnosť Texas Instruments vytvoriť pre seba lepšie vyhliadky v podnikaní, no zdá sa, že investori sa na tomto kroku nedohodli a ich akcie klesli o 3 percentá.

Ostatní výrobcovia budú naďalej rozvíjať svoju spoluprácu s odberateľmi ich procesorov. Texas Instruments však tvrdí, že trh smartfónov a tabletov bude v nižšom záujme spoločnosti a v budúcnosti spoločnosť zníži aktivity v tomto segmente. Dobrou správou však je, že procesory s označením OMAP budú aj naďalej existovať v portfóliu spoločnosti Texas Instruments, no pravdepodobne nebudú súčasťou smartfónov a tabletov.  Všetko však ostáva otvorené a časový plán na tento prechod nie je doteraz stanovený.

Zdroj, foto: Reuters, Phandroid

27.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+