MojAndroid

Aj keď Google nemá rád Task Killer aplikácie, už od vydania Froyo hovorí, že má množstvo regulácií priamo v OS, ktoré ich nahradia. Existujú aj ďalšie vyjadrenia, ktoré hovoria, že „killer“ aplikácií zvyšujú spotrebu batérií. Podľa dôsledného prieskumu redakcie PC World, to tak v skutočnosti nie je ako sa prezentuje navonok. Po spustení najobľúbenejšieho napríklad Advanced Task Killer prostredníctvom svojich testov dospeli k záveru, že kontrola aplikácií a ďalších služieb nemá takmer žiadny vplyv na životnosť batérie telefónu.

Vo svojom teste použili 5 zariadení: HTC Evo 3D, Sensation 4G a Thunderbolt, Motorola Droid BIONIC a Samsung Galaxy S II. Kým HTC telefóny ukázali zlepšenie výdrže batérie o 2-4% (v rámci štatistickej chyby), Bionic stagnoval, a Galaxy S II vlastne stratilo malé množstvo energie. Aplikácia bola nastavená na zastavenie procesov, ktoré nie sú používané s pravidelnosťou jednej hodiny.

Tieto zistenia však nehovoria ani v prospech „killerov“ aplikácií, ale ani v prospech šetrenia batérie. Dokonca aj tvorca Advanced Task Killer neobhajuje jeho použitie a poskytuje len informácie v domnienke, že mýtus sa rozplynie. Task Killer aplikácie sa môžu používať na zastavenie nečinných procesov aj naďalej, no takúto možnosť poskytuje aj priamo menu vášho telefónu.

Zdroj: http://androidcommunity.com/

 

1.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

9 odpovedí na “Testy ukazujú, že aplikácia Task Killer má len minimálny vplyv na životnosť batérie”

  1. A aj tak zabité aplikácie task-kilerom sa opäť reštartujú a znova spustia. Čiže to nie je určite jednoduchá operácia pre procesor, ktorý ich musí na plný výkon zasa “nahadzovať”

  2. tak si na ne nainstalujte Skype a potom merajte… task killer je pri Skype nevyhnutny… ta aplikacia neumoznuje beh na vyziadanie a bezi stale v pozadi… na mojej SGS2 bez Skype, mi baterka bezne vydrzala 3 dni, so skype, aj ked som ho v podstate nevyuzival (ziadne cally, ci videohovory, aplikacia bola par krat spustena no ostala v pozadi) mi SGS2 vydrzi max 1 den… pricom Skype si spokojne vezme 30-40% baterky.

  3. Osobne Task Killer používam, nemám zmerané, či mi to nejak podstatne predĺži výdrž, ale mnoho aplikácii stačí raz spustiť, použiť, zavrieť a ostanú na pozadí bežať dlhú dobu, a prišlo mi zbytočné (spotreba RAM, prípadne aj procesora) aby na pozadí bežalo niečo, čo nepoužijem najbližšieho pol dňa. Auto Kill sa o to postará…

  4. Ono tie aplikácie na pozadí ma aj iphone má ich aj symbian…proste všetky OS. Výhoda Androidu je v tom že ich môžme vidieť…a preto máme nutkanie ich stále vypínať…osobne mám v v ex lauchery taký vstavaný killer apps…ale použijem to iba pred spaním…zdá sa mi že to zožerie viac ako kech ich vypnem…ale to sú vážne dve tri percentá za 7 hodín. Takže to aj podľa mňa nemá vplyv…samozrjeme potom je tu iná kategória ako spomínaný Skype, ktorý je dosť otravný v tomto. Ale zásadný vplyv to nemá…viac ovplyvníš výdrž ( NIE ŽIVOTNOSŤ ako je to v nadpise) keď si zahráš na 15 minúť nejakú náročnejšiu gamesku ako vypínaním apps…ak má niekto málo ram tak to chápem…ale po každom odblokovaný klikat, to nemá význam a možno stále zapínanie app na pozadí žerie ešte viac ako ich chod.

Pridaj komentár

+