MojAndroid

Aj keď Google nemá rád Task Killer aplikácie, už od vydania Froyo hovorí, že má množstvo regulácií priamo v OS, ktoré ich nahradia. Existujú aj ďalšie vyjadrenia, ktoré hovoria, že „killer“ aplikácií zvyšujú spotrebu batérií. Podľa dôsledného prieskumu redakcie PC World, to tak v skutočnosti nie je ako sa prezentuje navonok. Po spustení najobľúbenejšieho napríklad Advanced Task Killer prostredníctvom svojich testov dospeli k záveru, že kontrola aplikácií a ďalších služieb nemá takmer žiadny vplyv na životnosť batérie telefónu.

Vo svojom teste použili 5 zariadení: HTC Evo 3D, Sensation 4G a Thunderbolt, Motorola Droid BIONIC a Samsung Galaxy S II. Kým HTC telefóny ukázali zlepšenie výdrže batérie o 2-4% (v rámci štatistickej chyby), Bionic stagnoval, a Galaxy S II vlastne stratilo malé množstvo energie. Aplikácia bola nastavená na zastavenie procesov, ktoré nie sú používané s pravidelnosťou jednej hodiny.

Tieto zistenia však nehovoria ani v prospech „killerov“ aplikácií, ale ani v prospech šetrenia batérie. Dokonca aj tvorca Advanced Task Killer neobhajuje jeho použitie a poskytuje len informácie v domnienke, že mýtus sa rozplynie. Task Killer aplikácie sa môžu používať na zastavenie nečinných procesov aj naďalej, no takúto možnosť poskytuje aj priamo menu vášho telefónu.

Zdroj: http://androidcommunity.com/

 

1.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+