MojAndroid

Len pred nedávnom informovala spoločnosť Sony o plánoch vydať aktualizáciu na Android Jelly Bean, pre vybrané zariadenia s označením Xperia. Odvtedy dostávali veľké množstvo žiadostí, aby ešte pred vydaním zverejnili developerskú verziu softvéru. Takto by vývojári mohli byť súčasťou testovania a odlaďovania finálnej verzie, čím by prispeli k bezchybnému chodu jednotlivých zariadení. Sony sa rozhodlo vyhovieť týmto žiadostiam a vydalo alfa-verziu Androidu 4.1 pre smartfón Sony Xperia T, ktorého recenziu si môžete prečítať tu. Sony dokonca vytvorila vlastný príspevok na fóre XDA developers, kde sa vývojári môžu podieľať so svojimi názormi.

Xperia T Jelly Bean

Sony upozorňuje, že táto verzia ROM-ky pre Xperiu T je výhradne určená pre developerov a nie je vhodná pre každodenné používanie. Alfa-verzia totižto ponúka len limitované funkcie a momentálne nepodporuje SIM kartu, FM rádio,  NFC ani bezdrôtové technológie Wi-Fi a Bluetooth. Na oficiálne vydanie aktualizácie pre Xperiu T na Jelly Bean si ešte počkáme do konca februára 2013. Tvorcovia romiek na XDA však možno dovtedy prídu so stabilnou verziou.

Zdroj: androidmarket, sony

26.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+