MojAndroid

Smartfóny spoločnosti Sony môžete vybaviť aj celou radou originálneho príslušenstva. Či už vlastníte vlajkový model, alebo lacnejšie modely tohto výrobcu, vhod vám prídu napríklad slúchadlá, obaly, externý mikrofón, či fitnes náramok Sony Smartband. Všetky sme v krátkosti otestovali a prinášame vám naše postrehy z ich používania.

Začneme originálnym púzdrom Style Cover Stand (SCR10), ktoré je primárne určený pre Sony Xperiu Z2. Tento ponúka výborné vyhotovenie s kvalitným a pevným držaním telefónu. Vnútorná strana je polstrovaná a pogumovaná je aj plastová konštrukcia, do ktorej sa vkladá smartfón. Vďaka tomu je tento obal maximálne šetrný k zariadeniu a nehrozí, že sa pri jeho vkladaní dovnútra akýmkoľvek spôsobom poškodí. Navyše, Style Cover Stand môže fungovať aj ako jednoduchý stojan, pomocou ktorého Xperiu Z2 postavíte na stôl do horizontálnej polohy, ktorá je pohodlnejšia pri sledovaní filmov. Jedinou nevýhodou inak výborné vyzerajúceho a spracovaného obalu je, že pri otvorení alebo zatvorení nedokáže automaticky displej zapnúť alebo vypnúť. Cena púzdra sa pohybuje na úrovni 15 eur.

Sony originalne prislusenstvo-10

Sony originalne prislusenstvo-7 Sony originalne prislusenstvo-9

So svojím smartfónom Sony využijete aj najnovšie slúchadlá MDR-NC31EM s digitálnym potlačením ruchu. Slúchadlá v cene, ktorá sa začína na hodnote 30 eur sú určené pre tých, čo často cestujú v dopravných prostriedkoch a radi by si vychutnali ničím nerušený hudobný zážitok. Ponúkajú dobré odhlučnenie od okolia.  Po pripojený k smartfónom Xperia Z2 alebo Z3 a Z3 Compact môžete navyše nastaviť profil odhlučnenia, na výber máte medzi kanceláriou, lietadlom a autobusom/vlakom. Slúchadlá sa dodávajú v bielej alebo čiernej farbe, pričom priamo v balení nájdete aj niekoľko náhradných štupľov v rôznych veľkostiach.

Sony originalne prislusenstvo-1

Sony myslelo aj na tých, ktorí si radi svoje myšlienky a poznámky zaznamenávajú vo forme zvukových nahrávok. Práve pre tých je určený stereomikrofón  s označením STM10, ktorý je kompatibilný s najnovšími zariadeniami spoločnosti Sony, ako aj ďalšími Android smartfónmi s 5-pólovým 3,5 mm audio jackom. Mikrofón ponúka dobrú citlivosť (-40dBV/Pa (+-3dB)) a frekvenčný rozsah od 50 Hz do 20 kHz. Pri nahrávaní je zvuk čistý aj pri silnejšej intenzite hlasu. Jeho cena sa začína na 26 eurách.

Sony originalne prislusenstvo-2

Sony originalne prislusenstvo-3

Nepochybne zaujímavým príslušenstvom pre každého fanúšika technológií je aj Bluetooth headset Sony SBH80, ktorý je určený pre náročných poslucháčov. Nejde totižto o obyčajný set s konektivitou Bluetooth, batéria je tu totižto vstavaná do záhlavného mostu, ktorý obsahuje aj nabíjací micro USB konektor, NFC a diódu indikujúcu pripojenie k smartfónu. Z tohto prechádzajú dopredu flexibilné vodiče, ktoré sú zakončené ďalšími ovládacími prvkami po stranách. Nájdete tu ovládanie hlasitosti, prehrávania, tlačidlo pre vytočenie posledného volaného kontaktu, ako aj dvojicu mikrofónov. Tie podporujú technológiu HD Voice, ktorá zaručuje kvalitný prenos hlasu, o čom som sa presvedčil aj pri ich používaní. Pri telefonovaní druhá strana ani nepostrehne, že voláte z headsetu, pričom aby vám bolo dobre rozumieť, nemusíte ani zvyšovať úroveň hlasu.

Sony originalne prislusenstvo-14

Nosenie náhlavnej súpravy je veľmi pohodlné aj pri celodennom používaní, poteší aj odolnosť voči vode. Niekedy sa mi stávalo, že som na slúchadlá úplne pozabudol. Na behanie však nie sú príliš vhodné z toho dôvodu, že pri intenzívnejšom pohybe zvyknú z uši vypadávať. Kvalita reprodukcie patrí k tomu najlepšiemu, čo Sony v týchto rozmeroch slúchadiel ponúka. Zvuk je dostatočne hlasný a ponúka vyvážené basy, stredy aj výšky. Výdrž na jedno nabitie sa pohybuje na úrovni 6 hodín pri streamovaní hudby, slúchadlá sú kompatibilné s väčšinou zariadení s Androidom. Cena SBH80 sa začína na 76 eurách.

Sony originalne prislusenstvo-12  Sony originalne prislusenstvo-13

Podobným zariadením je aj Smart Bluetooth Handset SBH52, ktorý prichádza v podobe zariadenia s možnosťou pripevnenia na oblečenie alebo na popruh ruksaku. Zariadenie má malé rozmery a je skutočne ľahké, takže umiestniť ho môžete skutočne kdekoľvek v dosahu slúchadiel. Handset má vstavaný mikrofón, niekoľko tlačidiel pre ovládanie hlasitosti, prehrávania, zapnutie a vypnutie a dokonca displej, ktorý ukáže informácie o aktuálne hranej skladbe, či to, to kto vám telefonuje, a pomôže aj pri navigácii v menu zariadenia. Zariadenie obsahuje aj vlastné FM rádio a vstavanú batériu, ktorá vydrží po dobu 10 hodín pri streamovaní hudby alebo 5 pri počúvaní cez vstavaný reproduktor.Prenos hlasu je samozrejme kvalitný a podobne ako predchádzajúci model, podporuje aj technológiu HD voice. Samozrejmosťou je prítomnosť NFC, pomocou ktorého zariadenie rýchlo spárujete so svojim smartfónom alebo tabletom. Kvalita reprodukcie taktiež patrí k tomu najlepšiemu a je charakteristická výváženým výkonom vo všetkých frekvenčných pásmach. Cena sa pohybuje na úrovni 52 eur.

Sony originalne prislusenstvo-4

Sony originalne prislusenstvo-5 Sony originalne prislusenstvo-6

Posledným príslušenstvom je náramok Sony Smartband a náhradné remienky, ktoré prichádzajú v niekoľkých farbách. Tento fitnes náramok si tak môžete zmeniť tak, aby odrážal váš osobitý štýl. Recenziu na tento šikovný náramok nájdete na našej stránke.

Náš tip
RECENZIA | Sony SmartBand SWR10: Inteligentný náramok pre aktívnych

Sony originalne prislusenstvo-11

23.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+