MojAndroid

Zahraničný portál Android Authority uskutočnil veľmi zaujímavý test online messengerov. Porovnali 10 populárnych aplikácií, ktoré slúžia na internetovú komunikáciu a zvolili titul, ktorý za 1 minútu hovoru spotrebuje najmenej dát. Výsledky testu vás určite prekvapia, najmä z hľadiska umiestnenia aplikácií, ktoré používate najčastejšie. Test bol veľmi jednoduchý – redaktori vykonali 3 jednominútové hovory cez 4G sieť na Android zariadeniach s rovnakou verziou systému aj danej aplikácie a merali spotrebu dát. Potom tri výsledky spriemerovali. Každá strana hovoru pritom hovorila po 30 sekúnd, aby sa simulovala obojsmerná komunikácia.

Najlepší KakaoTalk, najhorší Skype

Ak hľadáte aplikáciu, ktorá vám pri hovore cez internet ušetrí najviac dát, siahnite po aplikácii KakaoTalk. Tá za minútu hovoru spotrebuje v priemere iba 318,3 Kb dát, zatiaľ čo najhoršia z porovnávaných aplikácií – Skype – spotrebuje takmer 3-krát viac, až 875 Kb. Pri 1-hodinovom hovore uprednostnením KakaoTalku tak ušetríte viac 33,4 MB dát. Výborné umiestnenie získala novinka – Facebook Messenger – ktorá za 1 minútu hovoru spotrebuje iba 333 Kb dát. Podrobné výsledky si prezrite na nižšie priloženom obrázku.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

voice-data-app-usage-per-min-710

Pozor na kvalitu

Ak hľadáte aplikáciu s dobrou kvalitou hovorov, budete musieť siahnuť po “väčšej spotrebe”. Myslieť treba aj na pomalé internetové pripojenie, kedy zas treba siahnuť po dátovo nenáročnej aplikácii, aby ste uprednostnili súvislosť spojenia pred jeho kvalitou. Veľmi by nás zaujímalo porovnanie týchto služieb pri Edge pripojení. V ňom by pokojne mohol zvíťaziť aj Skype, ktorý má v najnovšej verzii implementovaný nový kód, ktorý dokáže podľa rýchlosti pripojenia meniť bitrate hovoru. Zaujíma nás, akú aplikáciu na hovory cez internet používate vy. Napíšte nám vaše skúsenosti do komentárov pod článok.

Zdroj: AndroidAuthority

7.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+