MojAndroid

Možno ste za posledné obdobie postrehli, že kapacita batérií sa pri väčšine nových smartónov stále zväčšuje. Okrem toho, že je to často dobrý argument na odstránenie audiojacku sa batérie zväčšujú kvôli displejom. Tie si vyžadujú čoraz viacej energie. Novinár The Washington Post podrobil testu niekoľko vlajkových lodí z posledných dvoch rokov. Každý smartfón nechal prezerať internet až do úplného vybitia a tu sú výsledky.

Pri väčšine sa jedná o pokles

Testom novinára Geoffrey A si prešlo celkom 13 zariadení oboch operačných systémov. Okrem novších ako napríklad Apple iPhone XS, alebo Google Pixel 3 XL sa v ňom blysli aj staršie modely Apple iPhone 8 Plus a Google Pixel 2.

Podľa grafu nižšie je vidieť, že napríklad taký Pixel si medzigeneračne pohoršil v prípade klasickej verzie, zatiaľ čo v prípade “XL-ka” hovoríme o pokroku. Zaujímavo sú na tom iPhony, z ktorých najlepšie obstál model XR. Ignorujúc iOS sa najvyššie umiestnil Samsung Galaxy Note 9 a Google Pixel 3 XL. Kórejský šampión má až 4000 mAh, zatiaľ čo čerstvý Američan o skoro 700 mAh menej.

Modrou farbou sú v grafe vyznačené vlajkové lode tohto roku, sivou tie vlaňajšie
Modrou farbou sú v grafe vyznačené vlajkové lode tohto roku, sivou tie vlaňajšie

Najviac vydržia najväčší

Vhodné je poukázať aj na to, čo vyplýva z testu nepriamo. Najdlhšie zo všetkých testovanie vydržali tie najväčšie modely. Apple iPhone XR má 6,1-palcový displej, Note 9 ponúka o tri desatiny palca viac. Aj priečky nižšie obsadili “obri”.

Naopak tie najmenej dobré výsledky podali kompaktnejší z testovaných. Vtipnou výnimkou je Samsung Galaxy S9+, ktorý vydržal oproti menšiemu bračekovi len o 40 minút viac. Ten potom dosiahol najhorší výsledok spomedzi testovaných.

Aký je váš názor na tieto výsledky? Myslíte si, že medzigeneračné zhoršenie je pri niektorých modeloch zámerné? Napíšte nám svoj názor do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Toto sú Android smartfóny s najlepšou výdržou batérie [01/2018]
Náš tip
Štyri tipy, ako maximalizovať životnosť batérie
5.11.2018
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+