MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie už nie je žiadnou novinkou, no stále ho ponúkajú zväčša iba vlajkové lode. Jedným z dôvodov ale je, že vysoká cena bezdrôtových nabíjačiek nijako nemotivuje ďalších používateľov, aby vyskúšali toto zaujímavé riešenie. Toto tvrdenie však už neplatí. Cena bezdrôtových nabíjačiek ide rapídne dole, čoho dôkazom je aj ADATA CW0100.

Pekný a funkčný dizajn

Hneď po rozbalení nabíjačky z balenia viete, že máte dočinenia s prémiovým zariadením. Sklenená nabíjacia plocha, pekné zaoblené hrany a kovová konštrukcia zo zinkovej zliatiny vyzerajú skutočne veľmi pekne. Zároveň je ale dizajn aj praktický – takmer celá spodná časť je vyrobená z gumeného materiálu, ktorý zabraňuje šmýkaniu na stole.

Nabíjačka má rozmery 100 x 100 x 7,5 mm. Vďaka tomu je dostatočne veľká na to, aby ste na ňu mohli telefón položiť aj bez pozerania a zároveň mali istotu, že sa začne nabíjať. Tenký profil je veľmi elegantný a na stole vám nabíjačka nebude nijako prekážať či zbytočne vytŕčať.

Výhodou je aj fakt, že nabíjačka sa predáva v čiernej aj bielej farbe. Vďaka tomu ju môžete ľahko zladiť s vaším nábytkom, aby bola čo najnenápadnejšia a zároveň stále dokonale plnila svoj účel.

Spoľahlivé a rýchle nabíjanie

Veľkou výhodou nabíjačky ADATA CW0100 je aj 10W rýchle nabíjanie. V modernom svete 20W a rýchlejších káblových nabíjačiek sa to môže zdať pomalé, no stále je to dostatočná rýchlosť na to, aby váš telefón nabila za 2-3 hodiny v závislosti od kapacity batérie a adaptéra, ku ktorému nabíjačku pripojíte. Oficiálna stránka výrobcu odporúča, aby ste použili aspoň 15W adaptér. Niektoré staršie zariadenia tiež nepodporujú rýchlejšie bezdrôtové nabíjanie, tie potom nabijete štandardne 5W nabíjaním. Bezdrôtové nabíjačky však často používame počas dňa alebo v noci, teda v čase, kedy nám na rýchlosti nabíjania až tak nezáleží.

Po priložení telefónu začne nabíjačka v ľavom hornom rohu pulzovať pekným modrým svetlom. To je síce viditeľné, no zároveň nie je veľmi rušivé ani v prípade, že máte nabíjačku umiestnenú na nočnom stolíku. Okrem toho nabíjačka disponuje aj ďalšími možnosťami LED indikácie – statické RED svetlo symbolizuje problém s nabíjaním, ktorý najčastejšie odstránite preložením telefónu a blikajúce RED svetlo symbolizuje prítomnosť cudzieho predmetu.

K adaptéru nabíjačku pripojíte microUSB káblom, pričom v balení nájdete stredne dlhý kábel s dĺžkou 1 meter, adaptér budete musieť použiť svoj. Nabíjanie je skutočne spoľahlivé a nikdy sa nám nestalo, že by sme telefón na podložku neumiestnili správne na prvýkrát. Skúšali sme pritom niekoľko zariadení s podporou štandardu Qi a všetky sa nabíjali bez akýchkoľvek problémov.

Nabíjačka pritom obsahuje aj funkciu detekcie cudzích predmetov, čím chráni samú seba, ako aj nabíjané zariadenie pred poškodením. Okrem toho ponúka ochranu proti prepätiu, nadprúdu, prehrievaniu či skratu.

Hlavným lákadlom je cena

Nie je to tak dávno, čo boli bezdrôtové nabíjačky jedným z najdrahších kúskov príslušenstva, ktoré ste mohli k svojmu smartfónu dokúpiť. A to hovoríme o tých klasických, akékoľvek dizajnové kúsky či rýchle bezdrôtové nabíjačky boli ešte drahšie. To však nie je prípad modelu ADATA CW0100, ktorý vás vyjde iba na 19,99 EUR.

To je skutočne vynikajúca cena. Vďaka tomu si môžete napríklad zjednodušiť nočné nabíjanie telefónu, alebo si lacno vylepšiť váš pracovný stôl. Výhodou je, že za nízku cenu dostávate skutočne kvalitný produkt s dostatočne rýchlym nabíjaním. Príjemným bonusom je aj veľmi elegantný dizajn, ktorý zároveň nie je extravagantný a hodí sa na každý stôl či stolík.

23.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+